Skip to main content

Ar Kuveitas vēstnieku Latvijā pārrunā ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas

Šodien, 12. oktobrī, iepazīšanās vizītē pie ekonomikas ministra Arta Kampara bija ieradies Kuveitas Valsts ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Dr. Musāids Alhārūns (Dr. Musaed al-Haroun). Kuveitas vēstnieks šodien iesniegs akreditācijas vēstules Latvijas Republikas prezidentam V. Zatleram, un būs ceturtais Kuveitas vēstnieks Latvijā ar rezidences vietu Berlīnē.

Tikšanās laikā puses pārrunāja jautājumus par Latvijas un Kuveitas savstarpējo ekonomisko sadarbību un tās veicināšanas iespējām.

Ekonomikas ministrs apsveica vēstnieku ar stāšanos amatā un pauda cerību, ka abu valstu kontakti un uzņēmēju sadarbība attīstīsies un paplašināsies arī turpmāk. Ministrs uzsvēra, ka saskata iespējas turpmākās sadarbības attīstībai investīciju un tirdzniecības, kā arī kokapstrādes, pārtikas ražošanas, farmācijas, IT, kā arī būvniecības, u.c. jomās. Arī Kuveitas vēstnieks atzina, ka valsts ir ieinteresēta paplašināt sadarbību ar Latviju

Vēstnieks informēja, ka Kuveita tuvākajā laikā plāno īstenot vērienīgus infrastruktūras izveides projektus – būvēt jaunus tiltus, lidostas u.c. infrastruktūras objektus un aicināja Latvijas uzņēmējus piedalīties šo projektu īstenošanā.

Tikšanās laikā puses arī atzina, ka abu valstu uzņēmēji ir maz informēti par sadarbības iespējām, līdz ar to būtu nepieciešams organizēt uzņēmēju apmaiņas vizītes, lai gūtu priekšstatu par iespējām, ko piedāvā Latvija un Kuveita. A. Kampars aicināja Kuveitas uzņēmējus vizītē uz Latviju, savukārt Kuveitas vēstnieks aicināja ministru ar uzņēmējiem apmeklēt Kuveitu.

A.Kampars vienlaikus informēja vēstnieku par ekonomisko situāciju Latvijā, kā arī Latvijas priekšrocībām, kādas pieejamas potenciālajiem Kuveitas investoriem Latvijā. Kuveitas vēstnieks, savukārt, informēja par valsts un privātajiem investīciju fondiem. Vēstnieks arī informēja, ka Kuveitas Tirdzniecības kamera ir ļoti aktīva un, ja Latvija sniegs vispusīgu informāciju par investīciju iespējām un priekšrocībām, Kuveitas uzņēmēji investēs Latvijā.

 

Papildinformācija

2010. gada pirmajā pusgadā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums ar Kuveitas Valsti sasniedza 742,8 tūkst. EUR. 2010. gada pirmajā pusgadā Latvijas preču eksports ar Kuveitu sasniedza 318,2 tūkst. EUR, savukārt imports – 0 EUR. Svarīgākās eksporta preces bija aglomerēta un neaglomerēta kūdra, pultis, paneļi, konsoles, skapji, galda un virtuves piederumi. 2010. gada pirmajā pusgadā Latvijas pakalpojumu eksports ar Kuveitu sasniedza 424,6 tūkst. EUR, savukārt imports 0 EUR.

2009. gadā Latvijas preču eksports sastādīja 0,0038% no kopējā eksporta apjoma un sasniedza 179 608 EUR. Nozīmīgākās preču grupas bija pārtikas rūpniecības izstrādājumi, mēbeles un ķīmijas preces. Imports no Kuveitas pērn netika konstatēts.

Pēc Latvijas Bankas statistikas datiem Kuveitas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā laika periodā no 2000. gada līdz 2010. gada II ceturkšņa beigām netika reģistrētas, vai arī investīciju kopapjoms bija mazāks par 1 milj. LVL. Minētajā laika posmā arī Latvijas uzkrātās tiešās investīcijas Kuveitā nav reģistrētas, vai arī to kopapjoms bijis mazāks par 0,1 milj. LVL. Pēc Lurosft datiem nav reģistrētas arī Kuveitas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijas uzņēmumu pamatkapitālā.

Kā zināms, no 10.oktobra līdz 14. oktobrim akreditācijas vizītē Latvijā ieradies Kuveitas nerezidējošais vēstnieks Dr. Musāids Alhārūns. Vizītes gaitā Alhārūnam plānota plaša programma, kuras laikā šodien viņš iepazīsies ar Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Kuveitas parlamentu darbību, kā arī apmeklēs Latvijas Ārlietu ministriju, iesniegs akreditācijas vēstules Latvijas Republikas prezidentam V. Zatleram, kā arī apmeklēs Latvijas kosmētikas un parfimērijas ražotāju AS „Dzintars”. Savukārt, rīt vēstnieks apmeklēs Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kā arī tiksies ar Latvijas uzņēmējiem.

Kopš Latvijas un Kuveitas diplomātisko attiecību nodibināšanas 1994. gadā Alhārūns būs ceturtais Kuveitas vēstnieks Latvijā.

Iepriekš Alhārūns ir darbojies Kuveitas vēstniecībā ASV un UNESCO pārstāvniecībā Parīzē. Vēlāk ieņēmis Kuveitas izglītības ministra posteni un bijis vēstnieks Kanādā. Kopš 2010. gada viņš ir Kuveitas vēstnieks Vācijā.

 

Sabiedrisko attiecību nodaļa
T.: 67013193

Dalies ar ziņu