Skip to main content

Austrālijas latviešu atbalsta grupa vēlas dot savu ieguldījumu

VIENOTĪBAS un „Pilsoniskās savienības” priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis ir saņēmis vēstuli no Jāņa Vējiņa, kurš ir viens no Austrālijas latviešu atbalsta grupas iniciatoriem, ar palīdzības piedāvājumu sarežģītajā VIENOTĪBAS valdības koalīcijas veidošanas procesā.

Jānis Vējiņš piedāvā kādam no VIENOTĪBAS politiķiem, kas piedalās koalīcijas un valdības veidošanas procesos, apmeklēt Austrāliju un iepazīties ar koalīciju veidošanas principiem un norisi, kas viņaprāt varētu palīdzēt Latvijas politiķiem iegūt jaunu pieredzi, iepzīties ar turienes valdības darbības principiem un partneru izvēli darbam valdībā.

Jāatgādina, ka J. Vējiņš Austrālijā organizēja ziedojumu vākšanu no latviešiem un sarūpēja aptuveni 12 000 latu VIENOTĪBAS vēlēšanu kampaņai.

Ģirts Valdis Kristovskis savā atbildē saka sirsnīgu paldies par palīdzības piedāvājumu, bet skaidro, ka „tas nedos vajadzīgo ietekmi valdības veidošanas lēmumu kontekstā. Laiks un notikumi pašlaik virzās uz priekšu tik strauji, ka valsts pārvaldes modeļa pētīšana Austrālijā un pārveide atbilstoši Latvijas vajadzībām ietekmīgu rezultātu nedos. Tāpēc šo jauko un patriotisko piedāvājumu šobrīd nevaru pieņemt ne savā, ne VIENOTĪBAS vārdā. Un tomēr – lielu lielais paldies!”

Kristovskis arī savā vēstulē norāda, ka Valdis Dombrovskis ir skaidri pateicis, ka valdības koalīciju veido VIENOTĪBA, ZZS un VL-TB/LNNK.

„Tieši to pašu saku es kā VIENOTĪBAS priekšsēdētājs, un tādu nostāju ieturēt mani ir pilnvarojusi „Pilsoniskās savienības” valde. Jebkurā gadījumā V. Dombrovska un mana nostāja notur koalīcijas izveidi VIENOTĪBAS, ZZS un VL/TB/LNNK sastāvā”, raksta Kristovskis.

Savu vēstuli J. Vējiņam VIENOTĪBAS un „Pilsoniskās savienības” priekšsēdētājs noslēdz ar apliecinājumu, ka

„gan Valdis Dombrovskis, gan es kopīgiem spēkiem noturēsim nacionālās valdības pozīcijas”.

Dalies ar ziņu