Skip to main content

Ar Ministru kabineta balvu godina Latvijas izcilākās personības

Šodien, 17. novembrī svinīgā ceremonijā Ministru kabinetā valdības vadītājs Valdis Dombrovskis un ministri pasniedza Ministru kabineta balvas 2011. gadā.

V. Dombrovskis apbalvoja Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdētāju Valteru Nollendorfu. Savā uzrunā valdības vadītājs uzsvēra: „Okupācijas muzejs ir mūsu tautai īpaša vieta. Tas atgādina par mūsu valsts 20. gadsimta vēstures traģisko posmu, kas ietekmēja visu Latvijas iedzīvotāju likteņus. Darbs, ko veic Okupācijas muzeja biedrība un tās vadītājs Valters Nollendorfs ir ļoti nozīmīgs, jo vēl joprojām pastāv spēki, kas turpina ignorēt un noliegt Latvijas okupācijas faktu. Tādēļ ir jāturpina skaidrošanas un informēšanas darbs, lai izgaismotu šo vēstures posmu un tas neizdzēšams saglabātos pasaules atmiņā.”

2011. gadā Ministru kabineta balvu pasniedza:
Triju Zvaigžņu ordeņa kavalierim, selekcionāram Jānim Rukšānam par nozīmīgu ieguldījumu selekcijas darbā un sīpolpuķu kolekciju veidošanā, kā arī Latvijas vārda popularizēšanā pasaulē.

Kinorežisoram, scenāristam, aktierim, gleznotājam, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklim Jānim Streičam par izcilu devumu Latvijas kultūrā, profesionālā un mākslinieciskā līmenī risinot nacionālo tēmu kinomākslā, kā arī aktīvu darbību, izstrādājot koncepcijas valsts prioritāro programmu "Letonika" un "Nacionālā identitāte" īstenošanai.

Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķim, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Fizikālorganiskās ķīmijas laboratorijas vadītājam, Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesoram habilitētajam ķīmijas doktoram Edvardam Liepiņam par jaunas ar kodolmagnētiskās rezonanses spektroskopiju saistītas zinātnisko pētījumu jomas iedibināšanu Latvijā un Kodolmagnētiskās rezonanses centra izveidošanu.

Rundāles pils muzeja direktoram Imantam Lancmanim par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu Rundāles pils muzeja izveidošanā, vēsturiskā mantojuma izpētē un saglabāšanā.

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdētājam Valteram Nollendorfam par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas vēsturiskās atmiņas saglabāšanā, popularizējot zināšanas un veicinot izpratni par Latvijas vēsturi Latvijā un ārvalstīs.

Papildus informācija par Ministru kabineta balvu, tās vēsturi un laureātiem.
 

Dalies ar ziņu