Skip to main content

Ārlietu ministrijai nepieciešami papildu 50 konsulārie darbinieki un divi miljoni latu

Tā kā vēstniecības finansējuma un darbinieku skaita samazināšanas dēļ netiek galā ar vīzu izsniegšanu un konsulārās palīdzības sniegšanu, Ārlietu ministrijai (ĀM) nepieciešami papildu 50 konsulārie darbinieki un divi miljoni latu. 

Saeimas Ārlietu komisijas pārstāvis un bijušais ārlietu ministrs Artis Pabriks, kurš iecelts arī par tagadējā ārlietu ministra Aivja Roņa goda vēstnieku, aģentūrai BNS uzsvēra, ka patlaban 25 vēstniecībās strādā vien divi diplomāti, tostarp vēstnieks. Tādējādi ar konsulārajiem jautājumiem nodarbojas “otrā politiskā persona”.  Tā kā krīzes laikā atlaistos cilvēkus diez vai būs iespējams pieņemt atpakaļ darbā ministrijā, būs jāorganizē arī apmācības. Pabriks uzskata, ka ministrijai vajadzīgi aptuveni 50 cilvēku, kuru apmācībai un algošanai jātērē aptuveni 1,5-2 miljoni latu. Pabriks gan piebilda, ka ĀM uz valdību, visticamāk, nāks ar mazāku cilvēku un finanšu resursu pieprasījumu.

Par situāciju Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs ir informēts gan premjers Valdis Dombrovskis, gan Finanšu ministrija, ar kuru ĀM risina sarunas par iespējamo risinājumu. Jautājums par papildu finansējumu drīzumā nonāks valdības darba kārtībā, apliecināja Pabriks, kura pārstāvētais politiskais spēks nesen kļuvis arī par oficiālu koalīcijas partneri.

ĀM valsts sekretārs Andris Teikmanis aģentūrai BNS iepriekš apliecināja, ka ar pašreizējiem cilvēkresursiem pārstāvniecības nevar nodrošināt ne vīzu izsniegšanu, ne konsulārās palīdzības sniegšanu Latvijas iedzīvotājiem. Tādēļ ĀM lūgs valdību piešķirt papildu līdzekļus. Teikmanis gan neatklāja nepieciešamā finansējuma un papildu darbinieku skaitu.

Konsulāro darbinieku skaits samazināts par 48%.

Dalies ar ziņu