Skip to main content

Ārlietu ministrs aicina pilnībā atturēties no braucieniem uz Ēģipti

Ņemot vērā nestabilo situāciju Ēģiptē, ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis aicina Latvijas iedzīvotājus pašlaik pilnībā atturēties no jebkura veida braucieniem uz Ēģipti.

Tiem ceļotājiem, kuri joprojām atrodas Ēģiptē, iespēju robežās jāuzturas telpās un tās ieteicams pamest tikai īpašas nepieciešamības gadījumā.

Visiem, kuriem nepieciešama konsulārā palīdzība vai kāda informācija saistībā ar ārkārtas situāciju Ēģiptē, jāsazinās ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu pa diennakts dežūrtālruni +371 29287398 vai Latvijas vēstniecību Kairā pa tālruni: +202 2 738 4188.

Gan Ārlietu ministrijas konsulārie darbinieki, gan Latvijas vēstniecība Kairā nepārtraukti sniedz dažāda veida konsultācijas tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri šobrīd uzturas Ēgiptē.

Ārlietu ministrija uztur pastāvīgus kontaktus ar Latvijas tūrisma firmu pārstāvjiem un kūrortos esošajiem Latvijas tūristiem. Jau sešas personas ir izceļojušas no Ēģiptes uz Latviju pirms plānotā uzturēšanās laika beigām. Tūrisma kompānijas ir apliecinājušas savu gatavību nekavējoties organizēt Latvijas tūristu atgriešanos gadījumā, ja drošības situācija Ēģiptes kūrortos pasliktināsies.

Saskaņā ar Ārlietu ministrijas un Latvijas pārstāvniecības Kairā rīcībā esošo informāciju Ēģiptē pastāvīgi dzīvo apmēram 50 Latvijas valsts piederīgie. Konsulārajam dienestam pēcpusdienā ir izdevies sazināties ar 37 personām. Apmēram 20 personas ir izteikušas vēlēšanos pamest Ēģipti tuvākajā laikā, 13 no tām ir jau pametušas Ēģipti. 18 personas no visām apzinātajām šobrīd neplāno izceļot no valsts.

Ārlietu ministrijas rīcībā ir informācija par vienu Latvijas valsts piederīgo, kurš, iespējams, ir cietis incidentā, kas nav saistīts ar Kairas centrā notiekošajiem protestiem. Vēstniecība ar cietušo personu ir sazinājusies un pārliecinājusies, ka tā atrodas drošībā un gatavojas atgriezties Latvijā.
 


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu