Skip to main content

Ārlietu ministrs apsveic Horvātijas panākumus Eiropas Savienības integrācijas ceļā

Šī gada 8. – 10. jūlijā ārlietu ministrs piedalās Horvātijas samitā, kas veltīts Dienvidaustrumeiropas ES integrācijas un reformu procesiem. Savā uzrunā, apsveicot Horvātijas panākumu noslēdzot ES iestāšanās sarunas, ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis uzsvēra, ka Horvātija ir paveikusi milzīgu darbu, nodrošinot ES integrācijas procesu, neskatoties uz relatīvi neseno kara iespaidu un sekām.

„Aicinu Jūs arī turpmāk saglabāt panākto reformu tempu. Latvijas pieredze liecina, ka, iestājoties ES, nav pieļaujams atslābums vai uzmanības novēršana. Valsts iedzīvotāju labklājības veicināšana prasa pastāvīgu uzmanību un sasniedzama tikai nodrošinot ilgtermiņa uzmanību šiem jautājumiem”, akcentēja ārlietu ministrs.

Samita ietvaros ārlietu ministrs tikās ar Horvātijas ārlietu ministru Gordanu Jandrokoviču (Gordan Jandroković) un Maķedonijas Premjerministru Nikola Gruevski (Nikola Gruevski). Sarunā ar Horvātijas kolēģi ministrs atkārtoja apsveikumu un minēja, ka, ņemot vērā līdzīgo valstu vēstures pieredzi un līdzīgo valstu ekonomiku lielumu, mūsu valstīm ir labas iespējas intensificēt un attīstīt sadarbību. Horvātijas ārlietu ministrs uzaicināja Latvijas ārlietu ministru apmeklēt Horvātiju divpusējā vizītē. Sarunā ar Maķedonijas Premjerministru ārlietu ministrs uzsvēra, ka Latvija stingri atbalsta ES pievienošanās sarunu sākšanu un arī turpmāk sniegs pieejamo atbalstu Maķedonijas Eiropas integrācijas procesos.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu