Skip to main content

Ārlietu ministrs atkārtoti aicina apsvērt braucienus uz Ēģipti

Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis šorīt telefoniski sazinājās Latvijas vēstnieku Ēģiptē Māri Selgu un pārrunāja apstākļus Kairā, kā arī tajās pilsētās, kur tradicionāli uzturas daudz tūristu.Vēstnieks apliecināja, ka nav ziņu, ka valstī būtu cietis kāds Latvijas valstspiederīgais.

Ministrijas rīcībā esošās informācijas analīze liecina, ka pašlaik došanās uz šo valsti būtu rūpīgi jāapsver, tāpēc Ģ. V. Kristovskis atkārtoti aicina Latvijas iedzīvotājus izvērtēt visus riskus, pirms pieņemt lēmumu šajā laikā doties uz Ēģipti.

Jau vakar tika ziņots, ka Ģ. V. Kristovskis ir devis rīkojumu konsulārajiem dienestiem pastiprinātā režīmā sekot līdzi notikumu attīstībai Ēģiptē un arī visā reģionā. Latvijas vēstniecība Kairā apliecināja, ka ir gatava sniegt nepieciešamo palīdzību nelaimē nonākušajiem. Citās Ēģiptes vietās konsulāro palīdzību Latvijas iedzīvotājiem ir gatavas sniegt arī citu Eiropas Savienības diplomātiskās pārstāvniecības.

„Ēģipte ir nozīmīgs sadarbības partneris Latvijai gan divpusējās sadarbības kontekstā, gan kopīgajā Eiropas Savienības – Ēģiptes dialogā. Miermīlīgas, pārdomātas institucionālās un ekonomiskās reformas šo dialogu tikai stiprinātu,” uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs.

Ārlietu ministrija jau vakar informēja, ka īpaši bīstami ir apmeklēt galvaspilsētu Kairu, Aleksandriju, Izmailiju un Suecu. Ir iespējamas nekārtības vai pret ārvalstniekiem vērsti apdraudējumi arī citos Ēģiptes reģionos. Vienlaikus ministrija neiesaka apmeklēt arī citas šī reģiona valstis, kurās situācija nav stabila, īpašitas attiecas uz Tunisiju.

Ja tomēr ir pieņemts lēmums doties uz Ēģipti, tad ministrija atgādina, obligāti ir jāiegādājas dzīvības un veselības apdrošināšanas polise, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā.


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu