Skip to main content

Ārlietu ministrs piedalīsies Vispārējo lietu padomes un Ārlietu padomes sanāksmē

31. janvārī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis piedalīsies kārtējās Eiropas Savienības Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs Briselē.

Vispārējo lietu padomē Ungārijas prezidentūra iepazīstinās ar prezidentūras darba programmu turpmākajiem sešiem mēnešiem. Plānots, ka padomes darba ietvaros ministri sagatavos dienaskārtību 4. februāra Eiropadomes diskusijai par enerģētikas un inovāciju jautājumiem. Enerģētikas jomā pašlaik svarīgākie jautājumi – visu dalībvalstu „enerģētiskās izolācijas” izbeigšana un integrācija plašākā ES elektrības un gāzes tirgū, kā arī prioritāro projektu finansēšana un enerģētikas politikas ārējie aspekti. Pētniecības un inovāciju jautājumā plānotas diskusijas par nosacījumu uzlabošanu inovatīviem uzņēmumiem, valsts atbalsta izdevumu novirzīšanu inovācijām, pētniecībai, izglītībai un enerģētikai, kā arī Eiropas pētniecības telpas izveidošanu.

Vispārējo lietu padomē paredzēta arī ES stratēģijas Donavas reģionam pirmā prezentācija. Stratēģijas mērķis ir miera nodrošināšana, reģiona konkurētspējas veicināšana, lielāka labklājība un drošība reģiona iedzīvotājiem, kā arī sadarbības padziļināšana Donavas reģiona valstu starpā.

Ārlietu padomē tiek plānots pieņemt secinājumus par ES turpmākajiem soļiem attiecībās ar Baltkrieviju, ņemot vērā opozīcijas un varas iestāžu sadursmes Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dienas vakarā, kuru rezultātā tika apcietināti vairāki simti demonstrācijas dalībnieku, tai skaitā prezidenta amata kandidāti.

Ministriem paredzētas diskusijas par politisko situāciju Sudānā saistībā ar 9. – 16. janvārī notikušo referendumu par Dienvidsudānas neatkarību, kā arī diskusija par Libānas Republiku saistībā ar tās iekšpolitisko krīzi. Ārlietu padomes darba sesijā plānots apspriest situāciju Tunisijā, kur masu protestu rezultātā no amata atkāpies Tunisijas prezidents.

Ārlietu ministru darba vakariņās tiks apspriesti 21. – 22. janvārī Stambulā notikušo sarunu rezultāti ar Irānu, kā arī turpināsies diskusijas par ES stratēģiskajiem partneriem, tai skaitā par Krieviju.

Eiropas Savienības Vispārējo lietu padomes un Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Lisabonas līgums nosaka, ka Vispārējo lietu padomi vada prezidentūras atbilstošais ministrs, bet Ārlietu padomi vada Savienības Augstā pārstāve Ketrīna Eštone.


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu