Skip to main content

Ārlietu ministrs atklāj Latvijas un Kanādas diplomātisko attiecību atjaunošanas divdesmit gadu pasākumu

31. augustā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis un Kanādas vēstnieks Latvijā Skots Heteringtons atklāja Latvijas un Kanādas diplomātisko attiecību atjaunošanas divdesmitgadei veltītu pasākumu Kanādas vēstniecībā Rīgā. Uzrunājot klātesošos, ministrs pateicās Kanādas valdībai, kura 1991. gada 26. augustā pirmā no G-7 valstīm atjaunoja diplomātiskās attiecības ar Baltijas valstīm. Ministrs atzīmēja Kanādas neatsveramo atbalstu uzņemšanā NATO, kā rezultātā Kanāda pirmā ratificēja līgumu par jaunu dalībvalstu pievienošanos aliansei. Kanādas valdība ir sniegusi nozīmīgu atbalstu Latvijas institūciju un organizāciju izaugsmē, finansējot sadarbības projektus vides aizsardzības, izglītības, sabiedrības integrācijas, tieslietu reformas, veselības un sociālās sistēmas jomās.

"20 gadi ir atskaites punkts, no kura mēs varam atskatīties un redzēt daudzus paveiktus darbus, bet svarīgi ir skatīties uz priekšu, uz nerealizētajām iespējām un redzēt, kā mūsu ciešās attiecības var uzlabot, paplašināt, lai mūsu savstarpējo draudzību padarītu vēl patiesāku un savstarpēji izdevīgu", teica ministrs norādot, ka jāturpina iesāktās aktivitātes ekonomisko saišu stiprināšanā – attīstot ostu sadarbību un izvērtējot iespējas enerģētikas sektorā, kā arī veicinot studentu un mācību spēku apmaiņu.

Ārlietu ministrija informē, ka Latvijas un Kanādas divpusējās attiecības ir konstruktīvas, abu valstu starpā norit veiksmīga sadarbība starptautiskās organizācijās. Latviju un Kanādu vieno vēlme piedalīties demokrātijas stiprināšanā, ekonomiskajā un sociālajā attīstībā pasaulē. Latvijas sadarbība ar Kanādu ir sekmīga gan parlamentārajā un valdības līmenī, gan akadēmisko, nevalstisko un profesionālo organizāciju līmenī. Latvijas un Kanādas divpusējās attiecības stiprina aktīvā Kanādas latviešu kopiena.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu