Skip to main content

Ārlietu ministrs: Brexit sarunās ir jārespektē Latvijas valstspiederīgo intereses

7.februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē tikās ar Eiropas Komisijas sarunu vadītāju Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb Brexit jautājumos Mišelu Barnjē (Michel Barnier), lai iezīmētu Eiropas Komisijas un Apvienotās Karalistes pozīciju un pamatprincipus attiecībā uz izstāšanās nosacījumiem no ES.

Tikšanās laikā ministrs pateicās M.Barnjē un viņa komandai par līdzšinējo sadarbību ar Latviju, kas tādējādi palīdz izveidot labu, nepastarpinātu un konstruktīvu dialogu starp Eiropas Komisiju un Latviju kā ES dalībvalsti, lai sarunās par Brexit tiktu ņemtas vērā un respektētas arī Latvijas intereses.


“Mūsu interesēs ir veidot ciešas Eiropas Savienības un Lielbritānijas attiecības nākotnē, kas balstās uz abu pušu tiesību un pienākumu līdzsvaru. Mums ir svarīgs Latvijas valstspiederīgo tālākais liktenis un šī “šķiršanās procesa” finansiālie aspekti ar Apvienoto Karalisti, kā arī turpmākā sadarbība ekonomikas, ārlietu, drošības un aizsardzības jomā,”


paužot Latvijas pozīciju, uzsvēra E.Rinkēvičs.

Tāpat E.Rinkēvičs izteica Latvijas atbalstu līdz šim īstenotajai M.Barnjē pieejai un uzsvēra nepieciešamību sarunās ar Lielbritāniju arī turpmāk nodrošināt vienotību starp 27 ES dalībvalstīm. “Mums nav pieņemama jebkāda vēlme “sodīt” britus par savas tautas izvēli, ko pārējām Eiropas Savienības dalībvalstīm ir jāciena,” nobeigumā sacīja ārlietu ministrs.

Preses kontaktiem:
ĀM Komunikācijas grupa
Tālr.: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu