Skip to main content

Kariņš atklās diskusiju par Eiropas digitālās ekonomikas attīstību un interneta platformu pieaugošo lomu

Šodien, 8. februārī, Eiropas Parlamentā Briselē deputāti, Eiropas Komisijas un nozares pārstāvji no Ebay, Spotify, Google, Booking.com seminārā spriedīs par interneta platformu darbību vienotā digitālā tirgus ietvarā un to attīstībai nepieciešamo regulējumu. Līdz ar Eiropas Komisijas viceprezidentu Jirki Katainenu semināru atklās Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (ETP).


“Interneta jeb tiešsaistes platformu attīstība ir ļoti strauja un pakalpojumu un iespēju klāsts arvien palielinās. Tām ir milzīgs potenciāls veidot Eiropas ekonomikas izaugsmi un globālo konkurētspēju nākotnē, kļūstot par motoru jaunu darba vietu radīšanai. Taču Eiropas Savienībai ir jāsakārto tiesiskais ietvars, nodrošinot nozares tālāku attīstību,” uzsver Krišjānis Kariņš.


Pēc Eiropas Komisijas datiem, pašlaik Eiropas Savienība veido tikai 4% no lielāko tiešsaistes platformu kopējā tirgus apjoma, lielākā daļa platformu tiek radītas ASV un Āzijā. Tiešsaistes platformas aptver visdažādākās darbības jomas. Plaši tiek pielietotas reklāmas platformas, tirdzniecības vietas, meklēšanas rīki, sociālie mediji un radošā satura tirdzniecības vietas, lietotņu izplatīšanas platformas, sakaru pakalpojumu, maksājumu sistēmas un sadarbīgās ekonomikas platformas (Uber, AirBnb, u.c). Šīs platformas bieži vien konkurē ar tradicionālajiem tirgus sektoriem.


“Regulējumam jāatvieglo tiešsaistes platformu attīstība ES, iekļaujot nevis izstumjot netradicionālās uzņēmējdarbības formas. Platformas patērētājiem sniedz plašākas izvēles iespējas, bet nozarē tās stiprina konkurenci, taču pie noteikuma, ka visiem ir vienādi un skaidri noteikumi. Un tas ir likumdevēju uzdevums, ”


norāda EP deputāts Krišjānis Kariņš, komentējot gaidāmo ES institūciju un nozares pārstāvju tikšanos.

Seminārs notiks 8. februārī plkst. 14:30 (15:30 LV) Eiropas Parlamenta telpā JAN 6Q2 un tam būs iespējams sekot līdzi tiešraidē šeit

Krišjānis Kariņš iekļauts starptautiskās nevalstiskās organizācijas "VoteWatch Europe" pētījumā par ietekmīgākajiem EP deputātiem, ieņemot 11. vietu. K. Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, Ekonomikas un monetāro lietu komitejā un Izmeklēšanas komitejā saistībā ar krāpšanos ar emisiju mērījumiem autobūves nozarē.

Papildu informācija: 
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa padomniece
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu