Skip to main content

Ārlietu ministrs divpusējā vizītē apmeklē Lietuvu

Trešdien, 8. decembrī, ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis divpusējā vizītē apmeklēja Lietuvas Republiku. Ministrs tikās ar Lietuvas premjerministru Andrju Kubiļu (Andrius Kubilius), ārlietu ministru Audroņu Ažubali (Audronius Ažubalis), kā arī Seima priekšsēdētājas vietnieku, Eiropas lietu komitejas vadītāju Česlovu Vītautu Stankeviču (Česlovas Vytautas Stankevičius) un Ārlietu komitejas vadītāju Emanueli Zingeri (Emanuelis Zingeris).

Ārlietu ministri pārrunāja tādus divpusējo attiecību aspektus kā Ārlietu ministriju sadarbības padziļināšana, kopīgu vēstniecību veidošanas iespēju izvērtēšana. Ministri pieskārās jautājumam par nepieciešamību izvērtēt turpmākās ar Latvijas un Lietuvas Jūras robežas līgumu saistītās darbības, kā arī atbalstīja Latvijas un Lietuvas nākotnes sadarbības ziņojuma izstrādi. Tika skarti arī drošības politikas un Eiropas Savienības dienaskārtības jautājumi.

Ģ. V. Kristovskim Seimā tiekoties ar Č. V. Stankeviču un E. Zingeri, puses pauda gandarījumu par daudzpusīgajām parlamentārajām attiecībām, uzsvēra enerģētikas un infrastruktūras projektu nozīmi reģionā, kā arī apsprieda notikumu attīstību Eiropas Savienības Austrumu partnerības reģionā un Lietuvas prioritātes, 2011. gadā prezidējot Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā (EDSO).

Vizītes noslēgumā ministra Ģ. V. Kristovska sarunā ar premjerministru A. Kubiļu galvenā uzmanība tika pievērsta divpusējo attiecību veicināšanai, Baltijas valstu sadarbībai un enerģētikas drošībai reģionā.

Dalies ar ziņu