Skip to main content

Kampars: Latvija saredz plašas iespējas ekonomiskās sadarbības paplašināšanai ar Indiju

Ekonomikas ministrs Artis Kampars šodien, 8. decembrī, tikās ar Indijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Ašoku Sadžanharu (Ashok Sajjanhar), kurš pie ministra bija ieradies iepazīšanās vizītē. Tikšanās laikā puses pārrunāja aktualitātes Latvijas un Indijas ekonomiskajā sadarbībā un iespējamos virzienus tās paplašināšanai. Par veiksmīgu sadarbības piemēru atzīts šogad Latvijā īstenotais Indijas filmu industrijas projekts.

„Latvijai un Indijai ir plašas iespējas attīstīt divpusējo ekonomisko dialogu tādās jomās kā uzņēmējdarbība un rūpniecība, tai skaitā pārtikas rūpniecība, kokapstrāde, farmācija, transports, loģistika, informācijas un telekomunikāciju tehnoloģijas, finanšu pakalpojumi, tūrisms u.c. Tāpat Latvija ir atvērta Indijas investīcijām,” tiekoties ar vēstnieku, norādīja ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Vēstnieks atzina, ka Indija ar vairāk nekā viena miljarda iedzīvotāju lielo tirgu piedāvā ievērojamu sadarbības spektru Latvijas uzņēmējiem, uzsverot, ka plašas iespējas ir tūrisma jomā, kas abām valstīm sniegtu ieguvumus gan ekonomikā, gan kultūrā. Vēstnieks norādīja, ka Indijā ir ļoti liels sabiedrības vidusslānis – ap 400 miljoniem cilvēku – kas uzskatāmi par potenciāliem tūristiem uz Latviju.

Ministrs un vēstnieks atzinīgi novērtēja šogad notikušo ekonomikas ministra un plašas uzņēmēju delegācijas vizīti Indijā, un tās ietvaros parakstīto Latvijas Republikas valdības un Indijas Republikas valdības līgumu par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību. Pašlaik izstrādes procesā ir Latvijas un Indijas nodokļu dubultās neaplikšanas līgums un puses pauda cerību, ka iespējami drīzā laikā būs vienošanās arī par šī līguma parakstīšanu.

Indijas vēstnieks informēja, ka, atsaucoties A.Kampara vizītes laikā Indijā izteiktajam ielūgumam, 2011. gada februārī Latviju varētu apmeklēt Indijas ārlietu valsts ministre Preneet Kaur, kuras vizītes ietvaros plānots organizēt Latvijas un Indijas biznesa forumu.

Ministrs un vēstnieks vienojās nākamgad uzsākt Latvijas – Indijas starpvaldību komisijas darbu, kas būtu nozīmīgs instruments divpusējā ekonomiskā dialoga stiprināšanai un paplašināšanai. Indijas vēstnieks atzina, ka saskata jaunas iespējas sadarbības veicināšanai un starpvaldību komisijas izveidošana sniegs iespēju tās realizēt.

Papildinformācija:

Ņemot vērā Indijas ekonomikas potenciālu un tirgus daudzveidību, Ekonomikas ministrija saskata ievērojamas Latvijas preču un pakalpojumu eksporta iespējas šajā vairāk nekā 1 miljarda iedzīvotāju tirgū, īpaši jomās, kurās mūsu uzņēmumi ir gatavi piedāvāt specifiskus nišas produktus.

2009. gadā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums ar Indiju sasniedza 29,5 milj. EUR, kas ierindoja Indiju 39. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Eksports uz Indiju veidoja 9,9 milj. EUR (0,1% no kopējā eksporta), savukārt imports – 19,6 milj. EUR (0,3% no kopējā importa), tādejādi Indija bija Latvijas 51. nozīmīgākais eksporta un 31. nozīmīgākais importa partneris. Galvenās eksporta preču grupas uz Indiju 2009. gadā: metāli un to izstrādājumi, mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas, ķīmiskās rūpniecības produkcija, kā arī dzīvnieki un lopkopības produkcija. Importā dominēja ķīmiskās rūpniecības produkcija, pārtikas rūpniecības produkti un tekstilmateriāli un tekstilizstrādājumi. Saskaņā ar „Lursoft” datiem, Latvijā darbojas 47 uzņēmumi ar Indijas kapitāla līdzdalību.

Informāciju sagatavoja:
LR Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 67013193

Dalies ar ziņu