Skip to main content

Ārlietu ministrs dosies divpusējās vizītēs uz Dāniju un Somiju

19. un 20. janvārī notiks ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska divpusējās vizītes Dānijas Karalistē un Somijas Republikā.

19. janvārī Dānijā Ģ. V. Kristovskis tiksies ar dāņu kolēģi Lēni Espersenu (Lene Espersen), lai pārrunātu valstu divpusējās attiecības, Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību, kā arī aktuālus ārpolitikas jautājumus. Vizītes ietvaros ministrs piedalīsies Baltijas Attīstības foruma (Baltic Development Forum) Kopenhāgenā rīkotā diskusijā par enerģētikas drošību Baltijas jūras reģionā. Tāpat ir paredzēta arī tikšanās ar Dānijas Eksporta padomes pārstāvjiem, kuras laikā iecerēts iepazīties ar Dānijas pieredzi investīciju piesaistē.

Savukārt 20. janvārī Somijā Ģ. V. Kristovskis tiksies ar Somijas ārlietu ministru Aleksandru Stubu (Alexander Stubb) un parlamenta Ārlietu komisijas vadītāju Perti Salolainenu (Perti Saliolainen). Sarunu laikā plānots apspriest divpusējas un Baltijas jūras reģiona sadarbības jautājumus, kā arī aktuālus ārpolitikas tematus. Vizītes ietvaros Latvijas ārlietu ministru pieņems arī Somijas prezidente Tarja Halonena (Tarja Halonen). Tāpat ministrs apmeklēs arī tūrisma gadatirgu Helsinkos „MATKA 2011 Nordic Travel Fair”, kā arī tiksies ar Somijas Tirdzniecības un eksporta veicināšanas padomes pārstāvjiem.

 

Informāciju sagatavoja:
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu