Skip to main content

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs: JAUNĀS VIENOTĪBAS misija ir veidot modernu sabiedrību, sakņotu politiskā nācijā

Latvijas ārējā drošība ir arī valsts iekšējā drošība, tāpēc nākamajā Saeimas ciklā obligāti ir jāpabeidz Latvijas austrumu robežas izbūve un iekšlietu sistēma jāpadara tikpat spēcīga, kā ārējās drošības struktūras, gan stiprinot to ar papildus resursiem, gan veicinot lojalitāti iekšlietu dienestos, šodien partijas VIENOTĪBA domes un partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kopsēdē sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Edgars Rinkēvičs, partijas VIENOTĪBA valdes loceklis, ārlietu ministrs: “Latvijas ārpolitikas prioritātei arī nākamajos četros gados jābūt valsts ārējai drošībai. Trīs gadu laikā aizsardzības izdevumiem jāpieaug līdz 2,5% no IKP un sabiedroto spēku un spēju klātbūtnei ir jābūt apjomīgākai Latvijā un NATO austrumu flangā kopumā. Tas būs pastāvīgs darbs, kur līdz ar situācijas mainīgumu būs nemitīgi jāveic korekcijas. Taču ne mazāk svarīga ir valsts iekšējā drošība, tādēļ mums ir jāstiprina drošības iestādes, jāizveido pārliecinoša Austrumu robežas infrastruktūra un jāreformē policija. Iekšējai drošībai jākļūst tikpat spēcīgai kā aizsardzības sektoram – gan institucionāli, gan lojalitātes ziņā.”

Līdzās drošībai, energoresursu un pārtikas cenu kāpums, veselības, sociālie un izglītības jautājumi, tiesiskums un taisnīgums, atteikšanās no Krievijas energoresursiem, Latvijas ekonomisko rādītāju izlīdzināšana ar pārējo Baltiju – tie ir tikai daži būtiski jautājumi, kas ārlietu ministra ieskatā būs jārisina 14. Saeimai un nākamajai valdībai. Edgars Rinkēvičs uzskata, ka šajos apstākļos politiķiem svarīgi atcerēties, ka ir nevis jāmāca, kā pareizi dzīvot vai jāsola, bet jāpalīdz cilvēkiem, uzņēmumiem un sabiedrībai kopumā.

“Mūsu mērķis ir īstenot centrisku, modernu politiku, ko nežņaudz stereotipi un mākslīgi konstruētas ideoloģijas. Mūsu uzdevums šajos laikos ir noturēt valsts finanšu stabilitāti, vienlaikus palīdzot tiem, kam tas ir nepieciešams,” norādīja ārlietu ministrs.

“Krievijas agresija sabiedrībā ir uzplēsusi visus augoņus. Tādēļ šis ir īstais brīdis atmest nonēsātos saukļus par sabiedrības integrāciju. Ir jāveido politiskā nācija. Es šajā procesā redzu trīs lielas grupas – demokrātiskas Latvijas patriotus, Krievijas līdzskrējējus un apjukušos,” apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA partiju biedriem uzsvēra Edgars Rinkēvičs.

“Pirmkārt, ir jāpauž skaidrs atbalsts tiem, kuri respektē Satversmi, Latvijas valsts valodu, Rietumu demokrātiskās vērtības un nosoda Krievijas agresiju pret Ukrainu. Otrkārt, Krievijas līdzskrējējiem ir skaidri jāpasaka, ka mēs neļausim Krievijas propagandai šeit indēt cilvēku prātus. Mēs pabeigsim izglītības reformu un pret piekto kolonnu vērsīsimies ar likuma bardzību. Treškārt, mums arī jāsaprot, ka būs jācīnās par katru, kurš šajā apdullinošajā propagandas troksnī ir apjucis. Te vajadzēs konkrētus pasākumus, kas beidzot atskalo no Krievijas mentālās telpas un tad soli pa solim atgriež Latvijas realitātē tos, kas gatavi klausīties. Tiem, kas nav gatavi klausīties, ir laiks uzdot sev jautājumu, kāpēc jādzīvo Latvijā,” norādīja ārlietu ministrs.
———

Sestdien, 2022. gada 18. jūnijā notika partijas VIENOTĪBA domes un partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kopsēde, kurā tika izziņota politiskā spēka dalība 14. Saeimas vēlēšanās, tai skaitā nominējot partiju apvienības kandidātu Ministru prezidenta amatam.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu