Skip to main content

Kariņš: valsts drošība, politiskās nācijas veidošana un ekonomiskā izaugsme ir mūsu galvenie uzdevumi 14. Saeimā

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kandidāts Ministru prezidenta amatam pēc 14. Saeimas vēlēšanām ir Krišjānis Kariņš – partiju biedri viņu šodien vienbalsīgi nominēja partijas VIENOTĪBA domes un partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kopsēdē.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, šodien, uzrunājot domubiedrus, pateicās par izteikto uzticību un darba novērtējumu, atkārtoti uzticot viņam atbildību būt par valdības vadītāja amata kandidātu. Galvenās prioritātes JAUNĀS VIENOTĪBAS darbā, premjera ieskatā, ir Latvijas valsts iekšējās un ārējās drošības stiprināšana un vienotas politiskās nācijas veidošana.

Krišjānis Kariņš, partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs, Ministru prezidents: “Mēs turpināsim manas valdības uzsākto kursu. Mēs jau esam lēmuši par aizsardzības finansējuma palielinājumu līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta turpmākajos trīs gados. Tas ir solis mūsu drošības stiprināšanā, bet es esmu pārliecināts, ka nākamajos četros gados mums būs jālemj par vēl lielāka finansējuma piešķiršanu valsts kopējai drošībai.”

Krišjānis Kariņš uzsvēra, ka tiks palielināts kareivju skaits, uzlabots ekipējums un turpināts darbs pie NATO spēku klātbūtnes palielināšanas Latvijā.  Viņš arī ir pārliecināts, ka Latvijai jāturpina visiem iespējamiem līdzekļiem sniegt atbalstu Ukrainai un stingri jāiestājas par ekonomiskām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju, jo Krievijas zaudējums karā ir vienīgais veids, kā nodrošināt mieru un drošību Eiropā, kas ir Latvijas attīstības pamatos.

Ministru prezidents norādīja, ka 14. Saeimai būs jāturpina valdības iesāktais darbs, ieviešot mērķētu atbalsta sistēmu iedzīvotājiem. “Šis karš nozīmē, ka dzīve kļūst dārgāka. Mēs visi to redzam – pārtikas, degvielas, apkures cenās. Tā ir  kara Ukrainā ietekme, ko Krievija cenšas izmantot savā labā. Šādos apstākļos mums ir pienākums un atbildība palīdzēt iedzīvotājiem, īpaši tiem, kuriem rocība ir mazāka,” sacīja Krišjānis Kariņš, norādot, ka jaunnedēļ valdība lems par Labklājības ministrijas sagatavoto piedāvājumu mērķētas atbalsta sistēmas iedzīvotājiem ieviešanu.

Liels uzdevums 14. Saeimas laikā partiju apvienībai JAUNĀ VIENOTĪBA būs strādāt pie politiskās nācijas veidošanas. “Mums ir jāatzīst, ka līdzšinējā integrācijas politika nav nesusi vēlamos rezultātus. Tā līdz šim ir mācījusi vairākumam būt iecietīgam un pacietīgam, saprast, ka ir cilvēki ar dažādiem uzskatiem. Tomēr karš ir parādījis to, ka mums vairs nav laika laipot. Ir tikai divas izvēles – vai nu atbalsti Latviju un tās pamatvērtības vai arī esi pret tām,” uzsvēra K. Kariņš. Viņš ir pārliecināts, ka piederība valstij nav balstīta etnisko piederībā, bet tajā, vai cilvēks respektē latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, Satversmi un kopīgās vērtības – brīvību, demokrātiju un likuma varu.

Ministru prezidents norādīja, ka valstij jāturpina strādāt ar iedzīvotājiem, kuri neatbalsta Latvijas valsti un tās pamatvērtības, vienlaikus atzīstot, ka “jāizbeidz aklā iecietība pret tiem, kuri sludina un atbalsta Krievijas varas propagandu, kas ir tieši vērsta pret Latvijas valstij – kara apstākļos tas nav pieļaujams,” stingri sacīja Krišjānis Kariņš.

“Pilnīga pāreja uz izglītību latviešu valodā skolās un vēršanās ar visu likuma bardzību pret tiem, kuri šajos kara apstākļos uzdrošinās graut mūsu valsts brīvības un neatkarības pamatus – tas ir ceļš, kā veidot vienotu politisko nāciju,” uzrunā partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA biedriem norādīja Ministru prezidents.

Savā uzrunā Ministru prezidents atgādināja par Latvijas noieto ceļu kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas pirms 31 gada un situāciju šodien: “Tā ir mūsu valsts, mēs paši veidojam savas Latvijas nākotni – ne kāda sveša vara. Šo gadu laikā esam pievienojušies Rietumu demokrātisko valstu saimei, iestājušies ES, NATO, OECD, mūsu makos ir eiro. Tas palīdz nodrošināt stabilitāti valstī, bet tas nav radies pats par sevi. Mēs esam strādājuši, lai to sasniegtu un mums tas ir jāturpina darīt, lai noturētu, aizstāvētu un attīstītu mūsu Latviju,” uzsvēra Krišjānis Kariņš.

————

Sestdien, 2022. gada 18. jūnijā notika partijas VIENOTĪBA domes un partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kopsēde, kurā tika izziņota politiskā spēka dalība 14. Saeimas vēlēšanās, tai skaitā nominējot partiju apvienības kandidātu Ministru prezidenta amatam.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu