Skip to main content

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis ar apustulisko nunciju pārrunā garīgo vērtību lomu sabiedrībā

21.decembrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Svētā Krēsla apustulisko nunciju Baltijas valstīs, arhibīskapu Luidži Bonaci (Luigi Bonazzi).

L.Bonaci augsti novērtēja Latvijas un Svētā Krēsla attiecības un to attīstības dinamiku, uzsverot, ka tas ir pamats Romas Katoļu baznīcas veiksmīgai darbībai Latvijā.

Puses atzina, ka Rīgas arhidiecēzes arhibīskapa – metropolīta Zbigņeva Stankēviča iecelšana ir jauns impulss garīgo vērtību aktivizēšanai Latvijas sabiedrībā, kā arī Latvijas baznīcu ekumēniskā dialoga veiksmīgai turpināšanai.

Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis, kurš 1993.gadā bija iekšlietu ministrs, novērtēja pāvesta Jāņa Pāvila II vizīti Latvijā 1993.gadā kā īpašu notikumu, kas deva garīgu stiprinājumu Latvijas cilvēkiem valsts veidošanas procesā.

Apustuliskais nuncijs norādīja, ka šogad aprit desmit gadi, kopš „Latvijas Republikas un Svētā Krēsla” līguma parakstīšanas un pauda ieinteresētību viedokļu apmaiņā par līguma īstenošanas praksi Latvijā starp baznīcas un valsts pārstāvjiem.

Dalies ar ziņu