Skip to main content

Iekšlietu ministre preses konferencē paziņos jauno Valsts policijas priekšnieku

Ceturtdien, 23. decembrī plkst. 9.00 Iekšlietu ministrijas 6. korpusa Preses konferenču zālē notiks preses konference, kurā iekšlietu ministre Linda Mūrniece nosauks jaunā Valsts policijas priekšnieka vārdu, kā arī atbildēs uz šobrīd aktuālajiem jautājumiem gan par Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu Jasinska lietā, gan par Krievijas vizīti.

Jau ziņots, ka līdzšinējais VP priekšnieks Valdis Voins ir iesniedzis atlūgumu. Lai nodrošinātu sekmīgu un pēctecīgu Valsts policijas darbu, ministre bija uzsākusi pārrunas ar pieciem Valsts policijas priekšnieka amata kandidātiem.

Starp VP amata kandidātiem bija VP priekšnieka vietnieki: Rīgas reģiona policijas priekšnieks Ints Ķuzis, VP Galvenās kārtības policijas priekšnieks Guntars Marķitāns, VP Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieks Artis Velšs, VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Rauls Kviesītis un VP Policijas koledžas direktors Aigars Evardsons.

Lai izvērtētu kandidātus, ministre uzklausīja katra kandidāta redzējumu par Valsts policijas turpmāko attīstību. Linda Mūrniece norāda, ka galvenais kritērijs nākamā Valsts policijas priekšnieka izvēlē ir viņa stratēģiskais redzējums par policijas nākotnes attīstību – kāda tā izskatīsies, kā tā strādās arī pēc viena, diviem un pieciem gadiem, un ar kādiem līdzekļiem tas tiks panākts.
 

Dalies ar ziņu