Skip to main content

Ārlietu ministrs piedalās Āzijas – Eiropas ārlietu ministru sanāksmē Budapeštā

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis 6. jūnijā Budapeštā, Ungārijā, notiekošajā 10. Āzijas – Eiropas samita (ASEM) ārlietu ministru sanāksmē runās par drošības draudiem, ko rada problēmas saistītas ar klimata pārmaiņām, dažādām pandēmijām, pārtikas un ūdens trūkumu un citiem draudiem drošībai, kas ir pārauguši nacionālo valstu robežas.

Sanāksmes laikā ārlietu ministram Ģirtam Valdim Kristovskim ir paredzētas vairākas divpusējās tikšanās, to skaitā ar Indonēzijas, Malaizijas, Igaunijas un Austrijas ārlietu ministriem, kā arī plānotas tikšanās ar Singapūras un Kambodžas ārlietu ministriem.

10. Āzijas – Eiropas samita (ASEM) ārlietu ministru sanāksme notiek 6. un 7. jūnijā. Sanāksmē tiks runāts par netradicionālajiem drošības izaicinājumiem, tāpat ministri apmainīsies viedokļiem par aktuālajiem reģionālajiem notikumiem Eiropā un Āzijā. Plānots diskutēt arī par globālajiem un reģionālajiem jautājumiem, kā arī Āzijas-Eiropas samita turpmāko paplašināšanos un darbību.

Latvija dalību ASEM izmanto, lai paustu nostāju par aktuālajiem globālajiem notikumiem, kā arī lai tiktos ar Āzijas valstu augstākajām amatpersonām un veidotu regulāru dialogu.

ASEM sadarbība sākās 1996. gadā, lai attīstītu Eiropas un Āzijas partnerību. ASEM veido desmit Dienvidaustrumāzijas Nāciju asociācijas dalībvalstis (Bruneja, Kambodža, Indonēzija, Laosa, Malaizija, Birma/Mjanma, Filipīnas, Singapūra, Taizeme, Vjetnama), Japāna, Dienvidkoreja, Ķīna, Indija, Pakistāna, Mongolija, Austrālija, Jaunzēlande, Krievija un 27 Eiropas Savienības dalībvalstis, kā arī Eiropas Komisija un ASEAN (Dienvidaustrumāzijas Nāciju Asociācija) sekretariāts.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu