Skip to main content

Ārlietu ministrs piedalās konferencē Londonā par starptautiskā atbalsta koordinēšanu Lībijai

29. martā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis piedalās starptautiskā konferencē Londonā, lai kopā ar vairāk kā 40 valstu un organizāciju pārstāvjiem diskutētu par situācijas attīstību Lībijā un starptautiskās sabiedrības iesaisti Lībijas krīzes risināšanā.

Ārlietu ministrs norādīja, ka šī konference ir svarīgs instruments, lai tiktu cieši koordinēta starptautisko spēlētāju iesaiste. „Katrai no organizācijām ir virkne instrumentu, ko izmantot krīzes risināšanai, un svarīgi ir nodrošināt, lai tie viens otru papildinātu,” uzsvēra ministrs, piebilstot, ka būtiska ir reģiona valstu iesaiste, tostarp Arābu valstu līgas un Āfrikas savienības aktīva dalība un atbalsts.

Konferences mērķis ir stiprināt un koordinēt starptautiskās sabiedrības iesaisti ANO Drošības padomes rezolūciju 1970 un 1973 ieviešanā, lai nodrošinātu Lībijas civiliedzīvotāju aizsardzību pret vardarbību un Kadafi režīma armijas uzbrukumiem.
Tās uzdevums ir saskaņot starptautiskās sabiedrības kopīgu viedokli par to, kā politiskiem līdzekļiem nodrošināt sarežģītās situācijas Lībijā atrisināšanu. Tāpat atkārtoti plānots uzsvērt humanitārās palīdzības nepieciešamību Lībijai, īpaši bēgļiem Lībijas robežrajonos, kā arī diskutēt par visaptverošu politisku ietvaru starptautiskās iesaistes koordinēšanai, kas radītu apstākļus un dotu iespēju Lībijas iedzīvotājiem pašiem lemt par savas valsts nākotni.

Starptautiskā sabiedrība ir demonstrējusi spēju ātri reaģēt uz kritisku situāciju. Pēc ilgām debatēm NATO ietvaros šonedēļ panākta vienošanās, ka Alianse uzņemsies vadību par ANO Drošības padomes 1973 ieviešanu, nodrošinot ieroču embargo un lidojumu aizlieguma zonu, kā arī civiliedzīvotāju aizsardzību.

Plānots, ka Londonas konferencē piedalīsies ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns (Ban Ki-moon), NATO un Eiropas Savienības dalībvalstu ārlietu ministri, Āfrikas Savienības un Arābu Līgas, kā arī reģiona valstu pārstāvji. Konferenci vadīs Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons (David Cameron) un ārlietu sekretārs Viljams Heigs (William Hague).


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]


 

 

Dalies ar ziņu