Skip to main content

Ārlietu ministrs piedalīsies Āzijas un Eiropas ārlietu ministru sanāksmē Luksemburgā

No 5. līdz 6. novembrim ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies 12. Āzijas un Eiropas (ASEM) valstu ārlietu ministru sanāksmē, kas notiks Luksemburgā.

ASEM ārlietu ministru sanāksmē, kuras galvenā tēma ir sadarbība ilgtspējīgai un drošai nākotnei, diskutēs par klimata izmaiņām, ilgtspējīgu attīstību, vides jautājumiem, ASEM nākotni un savienojamību. Neformālā noslēguma sesijā ministri apspriedīs reģionālās un starptautiskās aktualitātes. Sanāksmē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzstāsies ar runu par Eiropas un Āzijas reģionu savienojamību, kā arī piedalīsies ministru diskusijā par aktuālajiem globālajiem drošības izaicinājumiem.

Ministram paredzēta divpusējā tikšanās ar Indijas ārlietu ministra vietnieku Vidžeju Kumaru Singu (Vijay Kumar Singh), lai pārrunātu aktuālos divpusējās sadarbības jautājumus.

ASEM tika izveidots 1996. gadā, lai attīstītu Eiropas un Āzijas partnerību. To veido desmit Dienvidaustrumāzijas Nāciju asociācijas (ASEAN) dalībvalstis – Bruneja, Kambodža, Indonēzija, Laosa, Malaizija, Mjanma, Filipīnas, Singapūra, Taizeme, Vjetnama –, kā arī Japāna, Dienvidkoreja, Ķīna, Mongolija, Indija, Pakistāna, Bangladeša, Šveice, Norvēģija, Austrālija, Jaunzēlande, Krievija, Kazahstāna un Eiropas Savienības dalībvalstis, Eiropas Komisija un ASEAN sekretariāts.

Latvija izmanto dalību ASEM, lai paustu nostāju par Eiropas un Āzijas sadarbību, aktuālajiem globālajiem procesiem, kā arī lai tiktos ar Āzijas valstu augstākajām amatpersonām.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā 2015. gada aprīlī Latvija rīkoja ASEM izglītības ministru un ASEM transporta ministru tikšanās Rīgā.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu