Skip to main content

Ārlietu ministrs piemin 11 .septembra terora aktu gadskārtu

Pieminot pirms desmit gadiem – 2001. gada 11. septembrī – notikušos terora aktus ASV, ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis pauž sekojošo:

„11. septembris izmainīja pasauli. Šie notikumi bija smags trieciens ne tikai ASV, bet arī mums. Šodien, pēc desmit gadiem, mēs noliecam savas galvas, lai pieminētu bojāgājušos, un esam kopā ar viņu tuviniekiem. Viņu sāpes ir mūsu kopējās sāpes.

Terorisms ir globāls drauds mums visiem. 11. septembra notikumi saliedēja visu starptautisko sabiedrību kopīgai cīņai pret šo sērgu, kas nepazīst valstu robežas. Mūsdienās valsts drošība nav panākama vienatnē. Šeit īpaši svarīga nozīme ir dalībai Ziemeļatlantijas aliansē un ciešām attiecībām ar sabiedrotajiem, kādi ir Latvija un ASV. Kolektīvās drošības vārdā 2001. gada 12. septembrī pirmo reizi Ziemeļatlantijas alianses vēsturē tika piemērots NATO līguma 5. pants – mehānisms, kas darbojas saskaņā ar principu „viens par visiem, visi par vienu”. Tādējādi tika skaidri pausta sabiedroto valstu solidaritāte un vienotība šajā ASV tautai grūtajā brīdī.

Latvija kopā ar ASV un citiem NATO sabiedrotajiem dod savu cienīgu ieguldījumu starptautiskās drošības garantēšanā un cīņā pret terorisma draudiem. Latvijas karavīri plecu pie pleca ar ASV un citu valstu spēkiem piedalās Afganistānas stabilizācijā un atjaunošanā. Jāatgādina, ka tieši Afganistānas teritorijā savulaik tika sagatavoti 11. septembra terora aktu veicēji. Ir būtiski, ka mēs savus uzdevumus Afganistānā paveicam līdz galam, palīdzot afgāņiem radīt spējas pašiem cīnīties pret terorismu savā valstī un šādi novēršot jaunu terorisma draudus nākotnē arī mums. Vēlos atzīmēt, ka Latvija ir arī stiprinājusi savas pretterorisma spējas un pievienojusies nozīmīgiem starptautiskiem dokumentiem terorisma apkarošanai.

11. septembra traģisko notikumu gadskārtā vēlos vēlreiz apliecināt, ka Latvija ir ASV un NATO uzticams sabiedrotais cīņā pret terorismu visās tās izpausmēs un Latvija kā atbildīga starptautiskās sabiedrības locekle turpinās savus pūliņus šajā jomā.”

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu