Skip to main content

Ārlietu ministrs: šis ir bijis aktīvs gads Ķīnas un Latvijas divpusējās attiecībās

16. decembrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Ķīnas Tautas Republikas (ĶTR) vēstnieku Latvijas Republikā Hu Ješuņu (Hu Yeshun). Tikšanās laikā tika pārrunāta abu valstu divpusējā sadarbība un plānotie pasākumi nakamgad, lai atzīmētu 20 gadu jubileju kopš Latvijas un Ķīnas diplomātisko attiecību nodibināšanas. Ministrs atzīmēja veiksmīgo abu valstu sadarbību kultūras un izglītības jomās un šo gadu raksturoja kā aktīvu sadarbības gadu.

Puses bija vienisprātis, ka ir nepieciešams attīstīt Latvijas un Ķīnas ekonomiskās attiecības, īpaši veicinot investīcijas Latvijā un Latvijas preču eksportu uz Ķīnu.

Ārlietu ministrs arī aicināja Ķīnas pusi izmantot tranzīta iespējas caur Latvijas ostām un norādīja uz mūsu valsts izdevīgo ģeogrāfisko stāvokli, kā arī pieredzi kravu pārvadājumos.

Puses kā ievērojamu notikumu atzīmēja Latvijas dalību izstādē “World EXPO” Šanhajā. Ķīnas vēstnieks atzīmēja, ka tas veicinās tūristu interesi par Latviju.

Sarunas gaitā ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis akcentēja Eiropas Savienības gatavību veidot stratēģiskas partnerattiecības ar Ķīnu, kā arī Latvijas interesi piedalīties šajā procesā.

Informāciju sagtatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu