Skip to main content

Ārlietu ministrs tiekas ar Čehijas parlamenta Deputātu palātas priekšsēdētāju

Abu valstu starpā valda teicamas un pragmātiskas attiecības un sadarbība politiskajā, ekonomikas un kultūras līmenī ir ļoti aktīva un perspektīva, tiekoties 11. aprīlī, bija vienisprātis Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis un Čehijas parlamenta Deputātu palātas priekšsēdētāja Miroslava Ņemcova.

Runājot par ES Austrumu partnerības politiku, ministrs uzsvēra Latvijas vēlmi paaugstināt stabilitāti reģionā. „Ar šī reģiona valstīm mēs vēlamies uzturēt mērķtiecīgas un proaktīvas attiecības. Mēs cenšamies tām nodot mūsu demokrātijas attīstīšanas pieredzi un veidot ekonomiskas attiecības, kas mums šajā reģionā ir ļoti nozīmīgas,” teica ārlietu ministrs.

Jautājumā par ES kopējo lauksaimniecības politiku un kohēzijas politiku abu sarunas biedru viedoklis bija līdzīgs: ar ES tiešmaksājumu izlīdzināšanu ir jāpanāk taisnīgāka politika ES ietvaros un līdzvērtīgi noteikumi arī mazāko valstu lauksaimniekiem. „To nevarēs panākt vienā paņēmienā, bet uz to ir jāiet soli pa solim,” uzsvēra Ģ.V.Kristovskis.

Sarunas laikā M. Ņemcova tika informēta arī par Baltijas jūras valstu sadarbību un Latvijas nostāju ES paplašināšanās jautājumā. Ārlietu ministrs pateicās Čehijas valstij un tās parlamentam par lēmumu arī turpmāk Čehijas gaisa spēkiem sniegt Baltijas valstīm atbalstu tās gaisa telpas patrulēšanā.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu