Skip to main content

Ārlietu ministrs aicina atbalstīt „Latvijas Radio” Briseles korespondenta punkta uzturēšanu

Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis nosūtījis vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim un tās kopiju finanšu ministram Andrim Vilkam, aicinot piešķirt finansējumu „Latvijas Radio” Briseles korespondenta punktam šā gada deviņiem mēnešiem un paredzēt tam finansējumu arī nākamajam – 2012. gadam.

„Briseles korespondenta vietas saglabāšanu un darba nodrošināšanu uzskatu par ļoti svarīgu, it īpaši ņemot vērā tā neatsveramo lomu Latvijas sabiedrības informēšanā par Eiropas Savienību un NATO. Šī jautājuma risināšana ir ļoti būtiska arī, ņemot vērā gaidāmo mūsu valsts prezidentūru Eiropas Savienībā 2015. gadā,”
uzsver Ģ. V. Kristovskis.

Savā vēstulē premjeram ārlietu ministrs norāda, ka pilnībā atbalsta Latvijas vēstnieces Eiropas Savienībā Ilzes Juhansones un vēstnieka NATO Māra Riekstiņa apsvērumus, kuri arī aicinājuši Ministru prezidentu atbalstīt korespondenta punkta finansēšanu Briselē, un uzskata, ka Latvijas sabiedrībai nepieciešama nepastarpināta informācija par ES un NATO dienaskārtības jautājumiem.

Ārlietu ministrs atzinīgi vērtē ,,Latvijas Radio” korespondentes Briselē Inas Strazdiņas veikumu, kura kopš 2009. gada profesionāli gatavo materiālus ne tikai „Latvijas Radio”, bet arī „Latvijas Televīzijai” un laikrakstam „Latvijas Avīze”, tā aptverot visplašāko auditoriju.


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu