Skip to main content

Ārlietu ministrs pateicas Meksikas vēstniecei par ieguldījumu divpusējo attiecību veicināšanā

11. aprīlī pie ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska atvadu vizītē bija ieradusies Meksikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Norma Pensando (Norma Bertha Pensando Moreno).

Tikšanās laikā ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis un Meksikas vēstniece N.Pensando atzīmēja, ka dialogs abu valstu starpā attīstās konstruktīvi un veiksmīgi. Šogad, atzīmējot 20 gadus, kopš diplomātisko attiecību atjaunošanas starp Latviju un Meksiku, jāuzsver veiksmīgā līdzšinējā sadarbība vairākās divpusējo attiecību jomās. Eiropas Savienības un Latīņamerikas samitu ietvaros ir notikušas Latvijas un Meksikas augstāko amatpersonu tikšanās, kā arī ir izveidots politisko konsultāciju mehānisms starp Ārlietu ministrijām.

Brocēnos darbojas Meksikas uzņēmums CEMEX, kurš papildus jaunu darba vietu nodrošināšanai Latvijas iedzīvotājiem, veicis ieguldījumus infrastruktūras un vides sakārtošanā, kā arī sociālos un izglītības projektos. Meksika ir pirmā Latīņamerikas valsts, ar kuru Latvija izveidoja Apvienoto Komisiju kultūras, izglītības un sporta jautājumos, tādējādi sniedzot atbalstu abu valstu kultūras un mākslas kolektīvu apmaiņā, kā rezultātā, piemēram, Latvijā ir uzstājusies meksikāņu folkloras grupa un Verakruzas universitātes folkloras balets.

Eiropas Savienību un Meksiku vieno stratēģiskā partnerība, kas noslēgta 2008. gadā un vērsta uz sadarbību tādās jomās kā tirdzniecība un vides jautājumi, drošības, demokrātijas un cilvēktiesību ievērošana.

2008. gada 8. maijā Meksikā akreditējās Latvijas nerezidējošais vēstnieks Andrejs Pildegovičs. Kopš 2000. gada Meksikas puse par savu Goda konsulu Latvijā ir nozīmējusi Karlosu Arredondo Martinesu, Latvijai kopš 1993. gada Meksikā ir Goda konsule Beatrise Āboltiņa Trueblood.

Meksikas vēstnieces Latvijā Normas Pensando rezidences valsts ir Zviedrija. Atvadu vizītes laikā vēstniece tikās arī ar Saeimas vicespīkeri Andreju Klementjevu un Ārlietu ministrijas Ekonomisko un Divpusējo attiecību direkcijas vadītāju, vēstnieci Elitu Kuzmu.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]


 

 

 

Dalies ar ziņu