Skip to main content

Ārlietu ministrs tiekas ar EDSO augsto komisāru nacionālo minoritāšu jautājumos

14. februārī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) augsto komisāru nacionālo minoritāšu jautājumos Knutu Vollebeku (Knut Vollebeak).

„Latvija ir daudz paveikusi un var būt lepna par to,” sarunā uzsvēra Knuts Vollebeks, aicinot turpināt sabiedrības integrācijas ceļu. Tikšanās laikā tika pārrunāti arī ar mazākumtautību izglītību, valsts valodas politiku un pilsonības iegūšanu saistīti jautājumi.

Ārlietu ministrs apliecināja Latvijas gatavību turpināt sabiedrības integrācijas politiku, kā arī informēja komisāru par jaunākajām iniciatīvām, lai veicinātu Latvijas pilsonības iegūšanu, īpaši attiecībā uz nepilsoņu bērniem. „Valsts ir gatava turpināt sadarbību un dialogu ar EDSO. Tomēr ir svarīgi, lai integrācijas process notiktu bez papildus spiediena, ļaujot cilvēkiem pašiem pieņemt lēmumus,” uzsvēra ministrs.

Tikšanās laikā tika pieminētas arī citas starptautiskās aktualitātes starpetnisko attiecību jomā.

Vizītes ietvaros komisārs tiksies ar kultūras ministri Sarmīti Ēlerti, izglītības un zinātnes ministru Rolandu Broku, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāju Ingrīdu Circeni, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un citu valsts pārvaldes iestāžu pārstāvjiem, Tiesībsargu Romānu Apsīti, kā arī Rīgas mēru Nilu Ušakovu, Daugavpils mēru Jāni Lāčplēsi, kā arī apmeklēs mazākumtautību skolas Daugavpilī un tiksies ar pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

Komisāra vizīte Latvijā notiek no 14. līdz 16. februārim. Iepriekšējā komisāra vizīte Latvijā bija 2008. gadā.

Mediju ievērībai!

16. februārī pulksten 13.30 ir plānota kopīga ārlietu ministra un EDSO komisāra preses konference Ārlietu ministrijā. Medijiem dalību lūgums pieteikt Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļā līdz 16. februāra plkst. 11.00 pa tālruni 67016272.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu