Skip to main content

Kristovskis aicina Google Baltijas centrālo biroju atvērt Rīgā

Partijas “Pilsoniskā savienība” un partiju apvienības VIENOTĪBA priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis aicina Google Baltijas centrālo biroju atvērt Latvijā, jo šeit ir ideāla vieta, no kuras vadīt gan tirdzniecības, mārketinga un biznesa attīstību, gan arī attīstīt tehnoloģisko risinājumu centru.

Ģ. V. Kristovskis uzsver, ka Rīga kā Baltijas reģiona lielākā pilsēta ir biznesa un kultūras centrs, turklāt Rīgai no visām Baltijas valstu galvaspilsētām ir visizdevīgākais ģeogrāfiskais novietojums. Tāpat Latvijā ir spēcīgi speciālisti gan mārketinga, gan IT jomā, kuriem jau ir liela pieredze strādāt PanBaltikas līmenī.

Kristovskis norāda, ka Latvijas valdība dara visu iespējamo, lai atvieglotu biznesa uzsākšanu un veikšanu Latvijā. Pagājušā gadā Pasaules Bankas "Doing Business" reitingā Latvija pakāpās par trīs pozīcijām, un ir 24. no 183 valstīm. Vienlaikus Latvija ir skaidri definējusi, ka tai jāiekļūst uzņēmējdarbībai labvēlīgāko pasaules valstu desmitniekā. Jau tagad Latvijas uzņēmumu ienākuma nodoklis ir viens no zemākajiemEiropā – 15 procenti.

"Mums aktīvi jālobē, lai šāda tipa uzņēmumi, kāds ir informācijas tehnoloģiju uzņēmums "Google", par savu sēdekli Baltijā izvēlētos tieši Latviju un Rīgu, jo mums ir ko piedāvāt gan infrastruktūras, gan intelektuālās kapacitātes jomā“, saka Kristovskis.

Dalies ar ziņu