Skip to main content

Ārlietu ministrs tiekas ar jauno Spānijas Karalistes vēstnieci Latvijā

5. aprīlī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar jauno Spānijas Karalistes vēstnieci Latvijā Mariju Konsuelo Femeniju Gvardiolu (Maria Consuelo Femenia Guardiola).

Ģ. V. Kristovskis uzsvēra, ka Latvijas un Spānijas attiecības ir vēsturiski ciešas un sekmīgi attīstās. Jaunās vēstnieces stāšanās amatā paver iespējas gan esošo sadarbības formu turpināšanai, gan jaunu rašanai.

Vēstniece piekrita ministra divpusējo attiecību vērtējumam un norādīja, ka būtisku lomu savas kadences laikā atvēlēs kultūras un ekonomikas saišu attīstībai starp abām valstīm. Spānijas puse pauda vēlmi sekmēt spāņu kultūras un valodas atpazīstamību Latvijā, kā arī veicināt uzņēmēju kontaktus un sadarbību transporta, enerģētikas, tūrisma u.c. sektoros.

Sarunas laikā tika apspriesta arī Eiropas kaimiņattiecību politika un aktuālā situācija Ziemeļāfrikā.

Marija Konsuelo Femenija Gvardiola ir karjeras diplomāte, kas Spānijas Ārlietu dienestā ir kopš 1992. gada un ir strādājusi diplomātiskajās pārstāvniecībās Maskavā, Managvā un Hāgā, kā arī bijusi vēstniece īpašajā misijā sarunās par „Ieroču tirdzniecības līgumu”. Plānots, ka vēstniece akreditācijas vēstuli Valsts prezidentam iesniegs nākamnedēļ, 12. aprīlī.

Foto no tikšanās

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu