Skip to main content

Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētāji definēs darba prioritātes un uzdevumus

Pēc ekonomikas ministra Arta Kampara ielūguma š.g. 6.un 7. aprīlī vizītē Rīgā ieradīsies Krievijas Federācijas transporta ministrs Igors Levitins. Abas amatpersonas ir līdzpriekšsēdētāji Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijā ekonomiskās, zinātniski tehniskās, humanitārās un kultūras sadarbības jomās.

A. Kampara un I.Levitina tikšanās laikā galvenie sarunu temati būs pērnā gada nogalē Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera vizītes laikā parakstīto starpvalstu līgumu ieviešana, transporta infrastruktūras attīstība un reģionālā sadarbība.

I. Levitina vizītes laikā Rīgā tiks pārrunāta arī gatavošanās šovasar plānotajai starpvaldību komisijas sēdei.

„Pagājušā gada decembrī notikusī Valsts prezidenta vizīte Krievijā un tās ietvaros parakstītie starpvalstu līgumi bija Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas ilgstoša un mērķtiecīga darba rezultāts. Šonedēļ tikšanās laikā Rīgā plānots vienoties par starpvaldību komisijas turpmākajām prioritātēm un uzdevumiem,” norāda A. Kampars.

Pēc Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētāju oficiālajām sarunām 7. aprīlī plkst.11:30 Ekonomikas ministrijā (Brīvības iela 55, 4. stāvā) notiks preses brīfings, kurā piedalīsies Latvijas Republikas ekonomikas ministrs A. Kampars un Krievijas Federācijas transporta ministrs I. Levitins.

Uzziņai:
Ekonomikas ministrs Artis Kampars par Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētāju no Latvijas puses tika apstiprināts 2010. gada 19. maijā.

Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera un plašas Latvijas uzņēmēju delegācijas vizīte Krievijas Federācijā notika 2010. gada 19. – 22. decembrī.

Vizītes laikā tika parakstīti seši Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas sagatavotie līgumi:
1) par sadarbību cīņā pret noziedzību;
2) par izvairīšanos no nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem;
3) par sadarbību ārkārtējo situāciju novēršanas un likvidēšanas jomā;
4) par pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu;
5) par sadarbību vides aizsardzībā;
6) par sadarbību tūrisma jomā

Tika arī parakstīta starpvaldību vienošanās par sadarbību sociālās drošības jomā.


Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29405397
[email protected]

 

Dalies ar ziņu