Skip to main content

Ārlietu ministrs tiekas ar Somijas latviešiem

29. un 30. augustā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ārlietu ministru (NB8) sanāksmes ietvaros Somijā uzturās Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis.

29. augustā Latvijas vēstniecībā Helsinkos ministrs tikās ar Somijā dzīvojošajiem Latvijas pilsoņiem. Pasākumā piedalījās Somijas latvieši, kas ir starptautisku uzņēmumu darbinieki (Ziemeļu investīciju banka), Latvijas uzņēmumu Somijā pārstāvji un Somijas universitāšu studenti (Aalto universitāte).

Neformālās tikšanās laikā ministrs uzsvēra, ka ārvalstu latviešu kopienas Latvijai ir ļoti nozīmīgas, jo mūsu valstij ir svarīgs katrs cilvēks. Ārlietu ministrs atzīmēja, ka viena no svarīgākajām viņa darba prioritātēm ir sadarbības un attiecību ar ārvalstu latviešiem kopšana un attīstīšana.

Pasākuma laikā ministrs īpaši uzsvēra atbalstu grozījumiem Pilsonības likumā par dubultpilsonību, kā arī atbildēja uz citiem klātesošo jautājumiem par Latvijas pāreju uz eiro 2014. gadā, pašreizējo situāciju Latvijas ekonomikā, Latvijas valsts atbalstu latviešu valodas apmācībai, latviešu bērnu skolu izveidi un uzturēšanu ārvalstīs.
Saskaņā ar Somijas imigrācijas centra sniegtajiem datiem 2010. gadā reģistrēti 963 Somijā pastāvīgi dzīvojoši Latvijas valstspiederīgie.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Latvijas vēstniecība Somijā
Tel. +(358) 9476 472 44
[email protected]

 

Dalies ar ziņu