Skip to main content

Ārlietu ministrs uzņem Šveices vēstnieci

21. janvārī ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis uzņēma Šveices vēstnieci Latvijā Gabrielu Nuci Sulpicio (Gabriela Nützi Sulpizio), kas pie ministra bija ieradusies iepazīšanās vizītē. Vēstniece Latvijā ir akreditēta kopš 2008. gada.

Puses pauda gandarījumu, ka Latvijas un Šveices sadarbība ir ļoti laba. Ministrs īpaši pateicās par Šveices ieguldījumu Latvijai Šveices finanšu instrumenta ietvaros, sniedzot Latvijai atbalstu vairākas nozīmīgās jomās, īpaši uzsverot Šveices puses atbalstu tiesu modernizācijā, skolnieku pārvadāšanas nodrošināšanā un atbalstā nevalstiskajām organizācijām.

Latvijai kopumā piešķirtais Šveices finanšu palīdzības apjoms ir 59,88 milj. Šveices franku (aptuveni 27,90 milj. lati), kurus paredzēts apgūt ar Latvijas – Šveices sadarbības programmas palīdzību. Šveices finansiālā palīdzība tiek novirzīta jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm ekonomisko un sociālo atšķirību mazināšanai.

Vēstniece informēja, ka šogad tiks uzsākts nākamais projekts, kas paredz Sarkandaugavas teritorijas kā vēsturiski piesārņotas vietas sanāciju.

Ministrs uzsvēra, ka lietderīgi būtu meklēt iespējas abu valstu ekonomiskās sadarbības intensificēšanai. Tāpat viņš uzsvēra, ka perspektīva joma nākotnē attiecībās ar Šveici varētu būt trīspusēji attīstības sadarbības projekti.

Sarunas noslēgumā puses pārrunāja aktuālo situāciju Baltkrievijā.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]
 

Dalies ar ziņu