Skip to main content

Skolēni aicināti pieteikties Ēnu dienai Saeimā

Arī šogad Saeima iesaistās Ēnu dienas pasākumos. Skolēni ir aicināti 16. februārī „ēnot” Saeimas deputātus un darbiniekus, lai klātienē iepazītu Saeimas ikdienas darbu, tā paplašinot savu redzesloku un izpratni par nākotnē nepieciešamajām zināšanām un prasmēm.

“Caur pieredzi uz izpratni – ar šādu moto 2011. gadā Latvijas parlaments ver durvis skolu jauniešiem. Viens no skolām atvērta parlamenta notikumiem norisināsies jau tūlīt – 16. februārī, kad visā Latvijā notiks „Ēnu diena 2011”,” pauž Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Tos jauniešus, kurus interesē politika un likumdošana un kuri savus nākotnes karjeras izaicinājumus saskata Latvijas kā parlamentāras valsts spēcināšanā, Saeimas deputātu un darbinieku vārdā laipni aicinu kļūt par parlamenta „ēnām”. Strādāsim kopā parlamenta frakcijās un komisijās, tiksimies darba grupās un diskutēsim par šī brīža aktuālākajiem politiskajiem notikumiem. Esmu pārliecināta, ka daudzi no jums ieraudzīs savu nākotnes profesiju un sajutīs vēlmi iesaistīties aktīvajā politikā,” aicina Saeimas priekšsēdētāja.

Skolēniem, kuri vēlas kļūt par parlamenta “ēnām”, līdz 10. februārim uz e-pasta adresi [email protected] jātsūta aizpildīta pieteikuma anketa un motivācijas vēstule. Anketā jānorāda deputāts, kuru vēlas ēnot, bet motivācijas vēstulē jāuzraksta, kāpēc vēlas piedalīties Ēnu dienā Saeimā.

Pēc pieteikuma reģistrēšanas tiks izsūtīta e-pasta apstiprinājuma vēstule. Šajā sadaļā būs pieejama apkopotā informācija par dalībniekiem un pasākuma norisi.

Šī būs jau trešā reize, kad Saeima iesaistās ikgadējās Ēnu dienas pasākumos, ko rīko organizācija Junior Achievement – Latvia. 2009. gadā Saeima tika atzīta par vienu no labākajiem ēnu devējiem, un pagājušajā gadā Ēnu dienā Saeimu apmeklēja vairāk nekā 200 dažāda vecuma skolēnu no visas Latvijas.

Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu