Skip to main content

Ārlietu ministrs uzrunā jaunos Latvijas diplomātus

11. aprīlī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis ar uzrunu sveica Ārlietu ministrijas rīkotā „Ievadkursa jaunajiem diplomātiem” dalībniekus. „Diplomātijas saturs mūsdienās ir strauji mainījies, jo ārējās darbības spektrs ir kļuvis daudz plašāks”, uzrunājot klātesošos teica ārlietu ministrs un uzsvēra, ka Latvijas ārējo ekonomisko interešu definēšana, aizstāvība un realizācija ir viena no nozīmīgākajam Latvijas ārlietu dienesta darbības prioritātēm. Ģirts Valdis Kristovskis novēlēja jaunajiem Latvijas diplomātiem profesionalitāti un neatlaidību, pārstāvot Latvijas valsti starptautiski un īstenojot Latvijas ārpolitikas mērķus.

Ievadkursa mērķis ir gatavot ministrijas jaunos darbiniekus un nozaru ministriju specializētos atašejus darbam diplomātiskajā dienestā. Ievadkurss tiek organizēts pēc divu gadu pārtraukuma un, neskaitot šo pārtraukumu, notiek katru gadu.

Mācību kursā piedalās 24 ministrijas darbinieki, kuri ir nolēmuši uzsākt diplomātu gaitas, kā arī 11 specializētie nozaru pārstāvji. Ievadkurss ilgst no 11. aprīļa līdz 2. maijam un tā programmā ir iekļauti gan ar ārpolitikas veidošanu saistīti jautājumi, gan aktuālie starptautisko attiecību jautājumi un būtiskākie vēstures jautājumi.


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]


 

 

Dalies ar ziņu