Skip to main content

Āboltiņa: ar Čehiju mūs vieno kultūras saites un pieredze ekonomiskās lejupslīdes pārvarēšanā

Čehija ir uzticams Latvijas sabiedrotais, ar kuru mūs vieno ciešas vēstures un kultūras saites, pirmdien, 11. aprīlī, preses brīfingā Saeimā pēc tikšanās ar Čehijas Republikas parlamenta Deputātu palātas priekšsēdētāju Miroslavu Nemcovu (Miroslava Nĕmcová) pauda Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Ar Čehiju mūs saista kopīga vēsturiskā pieredze, mēs kopīgi atbrīvojāmies no komunisma žņaugiem un vienlaikus atgriezāmies brīvo un demokrātisko Eiropas Savienības valstu saimē,” sacīja S. Āboltiņa. „Abas valstis vieno cieša sadarbība kultūrā un izglītībā – Čehijā divās universitātēs var mācīties latviešu valodu un Latvijas Universitātē studenti apgūst čehu valodu. Tas ir pamats, lai arī kontakts starp mūsu cilvēkiem būtu ļoti labā un draudzīgā līmenī.”

„Latvijai ar Čehiju ir lieliskas attiecības Eiropas Savienībā un NATO, un arī divpusējā sadarbība ir aktīva. Čehija ir valsts, ar kuru parlamentārā sadarbība komisiju un sadraudzības grupu līmenī ir visaktīvākā,” raksturoja Saeimas priekšsēdētāja.

Ar Čehijas parlamenta priekšsēdētāju pārrunājot Eiropas Savienības aktualitātes, S. Āboltiņa uzsvēra, ka Latvijai būtiska kopējās lauksaimniecības politikas reformēšana, pārskatot tiešmaksājumu apjomus, un turpmāka kohēzijas fonda līdzekļu pieejamība ekonomisko atšķirību izlīdzināšanai.

Tikšanās laikā pārrunātas arī aktualitātes ekonomikā, atzīmējot, ka ekonomiskā krīze ir skārusi visas Eiropas Savienības valstis. Čehijas parlamenta priekšsēdētāja atzina, ka Latvija var kalpot par piemēru citām valstīm, kas šobrīd saskaras ar līdzīgām problēmām. S. Āboltiņa skaidroja, ka, valdībai uzņemoties darbu, krīze jau bija sākusies un bija jāpieņem smagi lēmumi, un atbildīgi jāveic lieli budžeta samazinājumi. Līdztekus izdevumu samazināšanai tiek īstenoti arī pasākumi ekonomiskās aktivitātes veicināšanai, norādīja Saeimas priekšsēdētāja.

Čehijas pusi tikšanās laikā īpaši interesēja, kā parlamentā un valdībā tiek īstenots dialogs ar sabiedrību. S. Āboltiņa skaidroja, ka viņas kā Saeimas priekšsēdētājas prioritāte ir veidot sabiedrībai atvērtu parlamentu, nostiprināt regulāru dialogu ar nevalstiskajiem un sociālajiem partneriem un iesaistīties sabiedriskās iniciatīvās.

Pēc Saeimas ielūguma Čehijas Republikas parlamenta Deputātu palātas priekšsēdētāja Miroslava Nemcova (Miroslava Nĕmcová) un viņas vadītā delegācija vizītē Latvijā uzturas no 10. līdz 12. aprīlim. Čehijas delegācijai paredzētas tikšanās ar augstākajām valsts amatpersonām, kā arī Inčukalna pazemes gāzes krātuves, Okupācijas muzeja un rehabilitācijas centra „Līgatne” pazemes bunkuru apmeklējums.

Foto no tikšanās
 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: 67087218
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu