Skip to main content

Aizsardzības ministrs darba vizītē apmeklē ASV

No 10. līdz 16. aprīlim aizsardzības ministrs Artis Pabriks darba vizītē apmeklēs ASV, lai tiktos ar augsta līmeņa amatpersonām un pārrunātu Latvijas un ASV sadarbību aizsardzības jomā.

Ministram plānotas tikšanās ar ASV aizsardzības sekretāru Robertu Geitsu un ASV Pārstāvju palātas senatoriem. Tāpat A.Pabriks tiksies ar Moldovas vēstnieku ASV Igoru Munteanu, lai apspriestu abu valstu sadarbību instruktoru apmācības jomā. Vašingtonā ministrs ieplānojis apmeklēt arī Latviešu evaņģēliski luterisko baznīcu, lai tiktos ar latviešu diasporas pārstāvjiem.

Nacionālās Aizsardzības universitātē A.Pabriks tiksies ar tās vecāko viceprezidentu, vēstnieku Tomasu Krajeski un piedalīsies apaļā galda diskusijā, kur runās par ekonomiskās krīzes radītajiem izaicinājumiem aizsardzības jomā. Savukārt Amerikas Attīstības centrā A.Pabriks uzstāsies ar lekciju „Baltijas jūras reģiona drošības perspektīva un ASV loma tajā”.

Ministrs apmeklēs arī Mičigānas nacionālo gvardi un apskatīs tās militāro bāzi. Kopš 1993. gada Zemessardzei ir izveidojusies cieša sadarbība ar gvardi, galvenokārt apmācības jomā. Ministrs tiksies arī ar Mičiganas universitātes pasniedzējiem un studentiem.


Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu