Skip to main content

Ārlietu ministrs uzsver Latvijas pieredzi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā

30. jūnijā pie ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska atvadu vizītē bija ieradusies Austrijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Hermīne Popellere (Hermine Poppeller).

Tikšanās laikā ārlietu ministrs un Austrijas vēstniece ar gandarījumu atzīmēja abu valstu politiskā dialoga sekmīgo attīstību, kā arī plašo un veiksmīgo sadarbību kultūras un izglītības jomās. 2011. gads ir zīmīgs Latvijas un Austrijas divpusējo attiecību kontekstā, jo šogad aprit 90 gadi kopš Latvijas un Austrijas diplomātisko attiecību nodibināšanas, kā arī aprit 20 gadi kopš abas valstis atjaunoja diplomātiskās attiecības.

Pārrunājot aktuālos jautājumus, ārlietu ministrs uzsvēra Latvijas gūto būtisko pieredzi pēdējos gados pārvarēt ekonomiskās krīzes izraisītās grūtības. Šī pieredze ļauj pilnveidot Latvijas ekonomikas attīstības bāzi, ir radījusi priekšnoteikumus valsts pārvaldes pilnveidošanai un plašākai demokrātiskās sabiedrības attīstībai kopumā. „Valsts prezidenta V. Zatlera 28. maijā rosinātā Saeimas atlaišana sniedz iespēju Latvijas sabiedrībai izvērtēt valsts labas pārvaldības praksi un nepieciešamību uzlabot politisko vidi vēlamo rezultātu sasniegšanai”, sarunā uzsvēra ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis.

H. Popellere ir Austrijas vēstniece Latvijā kopš 2007. gada 2. oktobra. Šā gada 29. jūnijā Valsts prezidents Valdis Zatlers pasniedza vēstniecei Triju Zvaigžņu ordeni par ieguldījumu divpusējo attiecību veicināšanā.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu