Skip to main content

Kristovskis nosoda Latvijas žurnālista aizturēšanu Baltkrievijā

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis pauž stingru nosodījumu par Baltkrievijas varas iestāžu rīcību, 29. jūnijā Minskā uz laiku aizturot Latvijas žurnālistu Uģi Lībieti. Ārlietu ministrija par notikušo ir izteikusi nosodījumu un nosūtījusi diplomātisko notu Baltkrievijai ar prasību paskaidrot notikušo.

„Pieprasām Baltkrievijas varas iestādes rūpīgi izmeklēt notikušo incidentu un turpmāk nepieļaut līdzīgus žurnālistu darba ierobežojumus,” uzsvēra ārlietu ministrs. „Vēršanās pret Baltkrievijā akreditētiem žurnālistiem situācijās, kad tie pilda savus darba pienākumus, ir nepieņemama. Vairāku simtu cilvēku aizturēšana dažādās Baltkrievijas pilsētās 29. jūnija klusēšanas akcijas laikā liecina, ka Baltkrievijas varas iestādes nerespektē iedzīvotāju tiesības brīvi pulcēties, kas ir viena no demokrātijas pamatvērtībām.”

„Latvijas interesēs ir stabilas un labas attiecības ar kaimiņvalsti Baltkrieviju, taču šāda Baltkrievijas varas iestāžu rīcība neveicina saprašanos un labas attiecības abu valstu starpā”, norādīja ārlietu ministrs. „Latvijai nav arī pieņemams Baltkrievijā notiekošais kopš pagājušā gada decembra vēlēšanām – tiesu procesi pret bijušajiem prezidenta amata kandidātiem un opozīcijas aktīvistiem, pilsoniskās sabiedrības un neatkarīgo plašsaziņas līdzekļu iebiedēšana, nesamērīga spēka lietošana protesta akciju laikā”

Jau iepriekš – 9. jūnijā – ārlietu ministrs Ģ.V.Kristovskis tika nosūtījis vēstuli Baltkrievijas ārlietu ministram Sergejam Martinovam, kurā aicināja atbrīvot politiskos ieslodzītos šajā valstī un noņemt viņiem visas politiski motivētās apsūdzības.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu