Skip to main content

Ārlietu ministrs uzsver Latvijas tautas solidaritāti ar Japānu

„Latvija ir solidāra ar Japānas tautu tās nelaimē un ir gatava tai palīdzēt novērst notikušās katastrofas sekas,” 15. martā tiekoties ar Japānas vēstnieku Takaši Osanai (Takashi Osanai) uzsvēra ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis. Ministrs informēja vēstnieku par iespējām, kādas Latvijas valdībai būtu palīdzības sniegšanā, kā arī uzsvēra milzīgo un aktīvo interesi Latvijas sabiedrībā un mēdijos par šo jautājumu. Ziedojumu kontu ir atvēris arī Latvijas Sarkanais Krusts.

Vēstnieks T. Osanai pateicās Latvijas valdībai un ministram personīgi, kā arī visai Latvijas tautai par izteikto līdzjūtību, solidaritāti un vēlmi sniegt palīdzīgu roku. Vēstnieks par Latvijas izteikto palīdzības piedāvājumu informēs savu valdību Tokijā, lai pieņemtu lēmumu, kāda veida palīdzība pašreizējā situācijā Japānai būtu vispiemērotākā.

Runājot par Latvijas valstspiederīgo iespējām atgriezties no Japānas Latvijā, ja viņi to vēlas, vēstnieks T. Osanai informēja, ka starptautiskās lidostas Tokijā un Osakā darbojas normālā režīmā un to izdarīt nav problēmu.

Ministra sarunā ar vēstnieku tika pārrunāts arī stāvoklis Japānā un jaunāko notikumu attīstība pēc 11. martā notikušās zemestrīces ar tai sekojošiem cunami plūdiem.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]


 

 

 

Dalies ar ziņu