Skip to main content

Ārvalstu investoru padome Latvijā tiksies ar Latvijas augstākajām amatpersonām

20. maijā notiks ikgadējā Ministru prezidenta un ministru ikgadējā tikšanās ar Ārvalstu investoru padomi Latvijā (ĀIPL), kuras laikā ārvalstu investori ar valdību pārrunās Latvijas ekonomikas aktualitātes – strukturālo reformu nepieciešamību, makroekonomisko situāciju un nodokļu administrācijas uzlabošanu, publiskā iepirkuma procedūras, kapitāla tirgus attīstību, kā arī transportu un loģistiku kā svarīgu nozari Latvijas konkurētspējas uzlabošanai.

Valdības pārstāvji ar ārvalstu investoriem pārrunās iespējas stabilizēt un noturēt valsts ekonomiskās izaugsmes iesākušos atjaunošanos, kā arī nākamos nepieciešamos soļus uzņēmējdarbības un investīciju klimata uzlabošanā. Šī gada augsta līmeņa tikšanās laikā Latvijas makroekonomiskā situācija tiks analizēta saistībā ar fiskālo ierobežojumu un demogrāfiskās situācijas kontekstu, kas nosaka nepieciešamību pēc būtiskām, valsts ilgtspējīgas attīstības virzienā vērstām strukturālām reformām. Tiks pārrunāti ieteikumi pārdomātai nodokļu politikas un nodokļu administrācijas pilnveidošanai, publiskā iepirkuma procedūru uzlabošanai, transporta un loģistikas sistēmu sinerģijai ar citām nozarēm, kapitāla tirgus infrastruktūras attīstībai, kā arī citām iespējamām regulatīvās vides izmaiņām ar mērķi paaugstināt valsts konkurētspēju un veicināt godīgu, atklātu uzņēmējdarbības vidi.

Dienu pirms tikšanās ar valdību, 19. maijā, ĀIPL tiksies ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru un Stratēģiskās analīzes komisijas pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas prioritātes, mērķus un uzdevumus ekonomikas attīstībai. Tikšanās laikā tiks analizētas izmaiņas Latvijas makroekonomikā pēdējā gada laikā un Latvijas konkurētspēja, kā arī augstākās un profesionālās izglītības sistēmu attīstība un darbaspēka kvalitāte. Tikšanās notiks Rīgas pilī, ceturtdien, 19. maijā, plkst. 10:30 – 12:00. Plašsaziņas līdzekļiem pasākuma sākumā tiek nodrošināta foto un video iespēja, savukārt pēc pasākuma ir foto, video un preses iespēja ar ĀIPL un SAK pārstāvjiem. Tiem, kas nav akreditējušies Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā, iepriekš jāpiesaka caurlaide pa tālr.: 67092132 vai e-pastu: [email protected].

19. maijā plkst. 12:30 Ārlietu ministrijā notiks ĀIPL rīkotas pusdienas, kurās piedalīsies ĀM Valsts sekretārs Andris Teikmanis un ĀM Ekonomisko un divpusējo attiecību direkcijas pārstāvji, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadības un LIAA Investīciju piesaistes nodaļas pārstāvji. Pusdienu laikā neformālā gaisotnē to dalībniekiem būs iespēja apmainīties ar viedokļiem un idejām par jautājumiem, kas saistīti ar valsts makroekonomisko situāciju un aktuālajām darbībām, kas būtu veicamas, lai sekmētu uzņēmējdarbības vides uzlabošanos, investīciju piesaisti, Latvijas ekonomikas atgūšanos un konkurētspējas uzlabošanos starptautiskā kontekstā.

19. maijā plkst. 14:30 – 17:30 Rīgas Ekonomikas augstskolā notiks paneļdiskusija „Latvijas jaunā realitāte: Vai demogrāfiskie un fiskālie ierobežojumi ietekmēs strukturālās reformas?”, kas tiek rīkota, lai veicinātu dialogu starp valdību, uzņēmējiem un plašāku auditoriju. ĀIPL šajā diskusijā vēlas uzsvērt nepieciešamību pārveidot labklājības, izglītības, veselības un nodokļu sistēmas, lai nodrošinātu turpmāku ekonomikas izaugsmi un veicinātu valsts konkurētspēju. Diskusijā uzstāsies profesors Klauss Vastrups (Claus Vastrup, Dānija), kurš iepazīstinās ar Dānijas reformu īstenošanas pieredzi, savukārt panelī piedalīsies augsta līmeņa pārstāvji no Labklājības, Izglītības un Zinātnes un Ekonomikas ministrijām, kā arī eksperti – dažādu industriju pārstāvji.

Piektdien, 20. maijā, plkst. 9:00 – 12:15 Ministru kabineta Zaļajā zālē notiks piecpadsmitā Latvijas valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā augsta līmeņa tikšanās.

Pēc tikšanās plkst. 12:30, III stāvā, preses konferenču telpā, 319.kabinetā notiks preses konference, kurā piedalīsies Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Ārvalstu investoru padomes augsta līmeņa tikšanās goda līdzpriekšsēdētājs GE Money Bank mātes uzņēmuma General Electric Ziemeļu reģiona prezidents Hans Enoksons un Klauss Vastrups, Orhūsas universitātes ekonomikas profesors (1983 – 2010), Dānijas Ekonomikas padomes vadītāja vietnieks (1985-87) un vadītājs (1987-93), Dānijas Ārpolitikas institūta (DUPI) valdes loceklis (1995-2002). Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties preses konferencē un filmēt vai fotografēt tikšanās sākumu, lūdzam pieteikt caurlaidi Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā pa tālruni: 67082828 vai pa e-pastu: [email protected]

Augsta līmeņa tikšanos no Ārvalstu investoru padomes puses apmeklēs tādu Latvijas uzņēmumu mātes organizāciju augsta līmeņa vadītāji kā British American Tobacco, Cemex, Coca-Cola Company, Dalkia Latvia, DnB NORD Banka, Ernst & Young Baltic, Eversheds International Limited, Fazer Group, GE Money, Indtec Baltic Coal, Knauf, Latvija Statoil, Linstow, Narvesen Baltija, NCH Advisors, Neste Latvija, PricewaterhouseCoopers, Rimi Baltic, RSA Group, Saint-Gobain, SEB banka, Stockholm School of Economics, Stora Enso, Swedbank, Telia Sonera, Volvo Truck Latvia, kā arī desmit ārvalstu tirdzniecības palātu (Amerikas Savienotās Valstis, Apvienotā Karaliste, Dānija, Igaunija, Nīderlande, Norvēģija, Somija, Šveice, Vācija un Zviedrija) pārstāvji.

Informācijai
Latvijas valdības un ĀIPL augsta līmeņa tikšanās notiek kopš 1999. gada. Valdības un ārvalstu investoru dialoga mērķis ir uzlabot uzņēmējdarbības vidi un sekmēt ārvalstu investīcijas Latvijā. Latvijas valdības un ĀIPL ikgadējās sanāksmēs piedalās ministri, augstākās amatpersonas un Ārvalstu investoru padomes Latvijā biedru uzņēmumu augstākie vadītāji, kuri pārrauga ārvalstu investīcijas Latvijā.
 

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja p.i.
Tālr.: 67082919
[email protected]

Ģirts Greiškalns
Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektors
Tālr.: 67217201
[email protected]

 

Dalies ar ziņu