Skip to main content

Ministru prezidents pateicās Turcijas vēstniecei Latvijā par ieguldījumu divpusējo attiecību veidošanā

Trešdien, 18. maijā, Rīgā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Turcijas vēstnieci Latvijā Aiši Aihanu Asju (Asye Ayhan Asya) viņas atvadu vizītes ietvaros.

Abas puses uzsvēra Latvijas un Turcijas lieliskās divpusējās attiecības, kā arī intensīvo politisko dialogu un sadarbību tūrisma, kultūras un izglītības jomās. Vēstniece atzina, ka veiksmīgo sadarbību izglītības sektorā apliecina tas, ka sešas Latvijas universitātes sadarbojas ar 26 universitātēm Turcijā.

Ministru prezidents V.Dombrovskis pateicās par Turcijas vēstnieces Latvijā Aiši Aihanas Asjas rezultatīvo darbību Latvijas – Turcijas attiecību stiprināšanā, uzsverot vēstnieces nozīmīgo ieguldījumu ekonomisko attiecību stiprināšanā, īpaši loģistikas jomā.

Turcijas vēstniece Latvijā informēja par Turcijas iesaistīšanos konteinervilciena „Zubr” projektā, veicinot kravu plūsmu starp Turcijas un Skandināvijas valstīm cauri Baltijas valstu teritorijai. Vēstniece norādīja, ka šobrīd turpinās darbs Turcijas preču nogādes nodrošināšanai, izmantojot „Zubr”. Amatpersonas atzina, ka projektam jāturpina attīstīties, tuvākajā nākotnē maršrutu savienojot ar Ukrainas ostām, tādejādi piedāvājot iespēju nogādāt pa sauszemi kravas no Melnās jūras līdz Latvijai un tālāk uz Skandināviju.

2010. gadā attiecībā pret 2009. gadu Latvijas – Turcijas tirdzniecības apgrozījums ir pieaudzis par 95% (pieaugums galvenokārt dzelzs atkritumu un lūžņu eksportā), sasniedzot 86 milj. EUR. Galvenās eksporta preces uz Turciju ir metāli un to izstrādājumi, koksne un kūdra. Turcijas importā Latvijā dominē tekstilmateriāli un izstrādājumi, augu valsts produkti, mašīnas un mehānismi, metāli un to izstrādājumi, dārgakmeņi un pusdārgakmeņi.

Vispārīga informācija par tranzītu, t.sk. projektu „Zubr” pieejams šeit.

Fotogrāfijas no tikšanās
 

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082905
[email protected]

Dalies ar ziņu