Skip to main content

Ašeradens aptur grozījumus atbalsta sistēmā elektroenerģijas ražošanai koģenerācijas stacijās

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens nosūtījis vēstuli Valsts kancelejai, atsaucot no turpmākas virzības Ministru kabinetā grozījumus Ministru kabineta 2009. gada 10. marta noteikumos Nr.221 “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā”.

Ar šiem grozījumiem tika rosinātas izmaiņas esošajā atbalsta sistēmā koģenerācijas stacijām, kas izmanto biogāzi vai biomasu, mainot tām elektroenerģijas obligātā iepirkuma cenas noteikšanas formulu, kas nebūtu atkarīga no dabasgāzes cenas. Grozījumi attiektos uz aptuveni 25 komersantiem.

Pirms grozījumu tālākas virzības ekonomikas ministrs vēlas detalizēti iepazīties ar situāciju atjaunojamās enerģijas nozarē.

“Lai veicinātu izmaksu efektīvu un ilgtspējīgu atjaunojamo energoresursu attīstību Latvijā, nepieciešams pārskatīt esošos atbalsta nosacījumus komersantiem, nodrošinot sabiedrības un tautsaimniecības interesēm piemērotāko risinājumu,” uzsver A.Ašeradens.

“Vienlaikus, ņemot vērā, ka līdz ar gāzes tirgus atvēršanu dabasgāzes cena vairs netiks regulēta, jau tuvākajā laikā nepieciešams rast vienošanos ar nozares komersantiem par jaunām izmaiņām elektroenerģijas obligātā iepirkuma cenas noteikšanas formulā,” turpina ministrs.

Kā zināms, 2015. gada 15. decembra Ministru kabineta sēdē Ekonomikas ministrijai kopīgi ar Zemkopības ministriju un lauksaimnieku organizācijām tika uzdots līdz 2016. gada janvāra beigām sagatavot priekšlikumus par grozījumiem atbalsta sistēmā, kas noteikta Ministru kabineta 2009. gada 10. marta noteikumos Nr.221 "Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā" un 2010. gada 16. marta noteikumos Nr.262 "Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību", un ekonomikas ministram iesniegt priekšlikumus izskatīšanai Ministru kabinetā. Priekšlikumi tika sagatavoti sadarbībā ar Zemkopības ministriju un lauksaimnieku organizācijām un iesniegti Valsts kancelejā 2016. gada 10. februārī.

Papildus informācija:
Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr: 67013193
E-pasts: [email protected]; [email protected]

Dalies ar ziņu