Skip to main content

Ašeradens pārrunā sadarbības paplašināšanas iespējas ar Ķīnu

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens piektdien, 19.februārī tikās ar Ķīnas Nacionālās attīstības un reformu komisijas (National Development and Reform Commission – NDRC) vadītāja vietnieku Ningu Dzjidže (Ning Jizhe) un pavadošo amatpersonu un uzņēmēju delegāciju, lai pārrunātu divpusējās sadarbības paplašināšanas un investīciju piesaistīšanas jautājumus.

Tikšanās laikā Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ar gandarījumu atzina, ka veiksmīgais Latvijas un Ķīnas valstu politiskais dialogs tiek paplašināts ar virkni uz uzņēmējdarbību orientētiem pasākumiem.

Ķīna ir 15.lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris un divpusējās tirdzniecības apjomi pakāpeniski pieaug, ļaujot arī turpmāk palielināt tirdzniecības apgrozījumu.

Turklāt ar katru gadu pieaug arī Ķīnas investīciju apjoms Latvijā. Šobrīd Ķīna ierindojas 51.vietā Latvijas lielāko investoru vidū. Pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Ķīna ierindojas 44.vietā ar 166 aktīviem uzņēmumiem.

Abas puses tikšanās laikā atzina, ka pastāv divpusējās sadarbības potenciāls tādās nozarēs kā transports, tranzīts un loģistika, kā arī tūrisms.

Turklāt, šogad Rīgā gaidāmais Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības 16 + 1 formāta samits, kā arī tā ietvaros plānotais biznesa forums sniegs lielisku iespēju paplašināt divpusējo sadarbību.

NDRC vadītāja vietnieks Nings Dzjidže sarunās uzsvēra, ka Ķīna augstu vērtē Latviju un tās nozīmi gan Baltijas reģionā, gan arī sasaistē starp Austrumiem un Rietumiem. NDRC pārstāvis atzina, ka Ķīna saskata plašu sadarbības potenciālu ar Latviju transporta un loģistikas jomā, kā arī tirdzniecības un tūrisma sakaru paplašināšanā. Ķīna ir ieinteresēta attīstīt konteinervilcienu satiksmi uz Latviju, kā arī piedalīties ar investīcijām infrastruktūras projektos.

NDRC delegācija komisijas vadītāja vietnieka Ningu Dzjidže vadībā šonedēļ, no 17. līdz 20.februārim viesojas Rīgā, lai tiktos ar augsta līmeņa amatpersonām un pārrunātu divpusējās sadarbības paplašināšanas iespējas. NDRC delegācija šonedēļ apmeklēja Rīgas brīvostu, tikās ar Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču, satiksmes ministru Uldi Auguli un iepazinās ar Latvijas vadošo transporta nozares uzņēmumu prezentācijām. Pēc tikšanās Ekonomikas ministrijā, NDRC pārstāvji plāno apmeklēt apvienoto sabiedrību Rail Baltica.

NDRC vadītāja vietnieka pavadošās delegācijas sastāvā ietilpst augsta līmeņa pārstāvji no NDRC, Ķīnas Tautas Republikas Ārlietu ministrijas, Transporta ministrijas, Ķīnas Attīstības bankas, Ķīnas dzelzceļa, uzņēmēju, kuģniecības organizācijām u.c.

NDRC ir makroekonomikas pārvaldības institūcija, kas atrodas Ķīnas Valsts padomes (Ministru kabineta) pakļautībā. Cita starpā tās funkcijās ietilpst valsts makroekonomiskās un sociālās attīstības plānu izstrādāšana un ieviešana, iekšzemes un starptautiskās ekonomiskās situācijas analīze, mērķus un politikas iniciatīvu, kas attiecas uz tautsaimniecības attīstību, cenu līmeņa regulēšanu un ekonomikas struktūru optimizāciju izvirzīšana, kā arī ieteikumu par dažādiem ekonomikas instrumentiem un politikām sniegšana.

Papildus informācija:
Elita Rubesa-Voravko
Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: 67013193
E-pasts: [email protected]; [email protected]

Dalies ar ziņu