Skip to main content

VIENOTĪBAS deputātu spiediena rezultātā tiek sasaukta RD ārkārtas sēde

Pēc vairākkārtējām Rīgas domes Vienotības deputātu prasībām jau no šā gada 1. janvāra piešķirt nekustamā nodokļa atlaides arī tām ģimenēm ar bērniem, kuras deklarēsies līdz 1. martam, domes valdošā koalīcija šodien ir sasaukusi ārkārtas sēdi.

Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti šodien bija gatavi iesniegt pieprasījumu sasaukt Rīgas domes ārkārtas sēdi, kurā lemtu par atlaižu piešķiršanu ģimenēm ar bērniem. Šobrīd nekustamā īpašuma atlaides pienākas tikai tādā gadījumā, ja īpašnieks vai tā laulātais kopā ar vienu vai vairākiem bērniem ir deklarējušies nekustamajā īpašumā līdz šā gada 1. janvārim. Ja ģimene deklarējas vēlāk, līdz 1. martam, kā to atļauj 16. februāra izmaiņas saistošajos noteikumos "Par nekustamā īpašuma nodokli Rīgā", uz atlaidēm tā var pretendēt tikai no 2017. gada 1. janvāra.

"Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai deputāti bija spiesti sasaukt ārkārtas sēdi, tomēr nožēlojami, ka tas notiek tik vēlu, tikai nedēļu pirms termiņa baigām. Grozīt netaisnīgo situāciju, ka ģimenes, kas piedeklarējušās laikā no 1.janvāra līdz 1.martam, nevar saņemt NĪN atvieglojumus, es aicināju jau 10. februāra Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē un 16. februāra Domes sēdē. Tikai drauds, ka ārkārtas domes sēdi par atlaidēm ģimenēm sasauks opozīcija, beidzot piespieda Ušakovu pamosties", uzskata Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

No izmaiņām nekustamā īpašuma nodokļa likmēs Rīgas pilsētas budžets papildus iegūs 24 miljonus eiro, bet rīdzinieku ģimenes 2 miljonus eiro.

Informāciju sagatavoja: 
RD VIENOTĪBAS deputātu frakcija
[email protected]

Dalies ar ziņu