Skip to main content

Ašeradens: bez demokrātijas mums nebūs izvēles

Šobrīd Eiropā notiek dažādu vērtību sadursmes. Populisms pret atbildību. Tolerance pret naidu. Atvērtība pret iekapsulēšanos. Zināšanas pret stereotipiem. Demokrātija pret autoritārismu. Mūsu vērtības ir skaidras. Mēs esam par atbildīgu politiku, par atvērtību, par zināšanām un par demokrātiju. Un arī tad, ja mūsu koalīcijas partneri, kolēģi vai pat labākie draugi sacīs, ka autoritārisms ir laba alternatīva, mēs nekad nepiekritīsim. Mūsu izvēle ir demokrātija. Jo bez demokrātijas mums nebūtu izvēles,” šodien, uzrunājot partijas VIENOTĪBA kongresa delegātus norādīja partijas valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Vērtējot politisko vidi Latvijā, A. Ašeradens secināja, ka tā ir fragmentēta un šāda, visdrīzāk, kādu laiku vēl saglabāsies. “Populisms tik ātri nepazudīs no politiskās dienaskārtības, tas drīzāk atdzims jaunās formās. Tajā pašā laikā jāatzīst, ka esošā valdības koalīcija, kurai šķiet, ka nav alternatīvas, slēpj sevī milzīgu pārmaiņu potenciālu, ko apliecina valdības paveiktais. Premjera Krišjāņa Kariņa un finanšu ministra Jāņa Reira īsā laikā efektīvi realizētais finanšu sistēmas kapitālais remonts izglāba Latviju no nonākšanas starptautiskās finanšu uzraudzības sistēmas melno vai pelēko sarakstu tumšajos ūdeņos,” sacīja partijas VIENOTĪBA vadītājs.

Vērtējot VIENOTĪBAS ministru veikumu valdībā A. Ašeradens izcēla Krišjāņa Kariņa darbu Eiropas līmenī. “Mūsu premjera veikums Eiropas līderu samitā, kurā tika lemts par Eiropas daudzgadu budžetu un COVID seku pārvarēšanas fondu sadalījumu, bija izcils. Krišjānim, kā spožam sarunvedējam izdevās panākt iestrēgušā kopējo sarunu vezuma izkustēšanos no vietas un lielisku finansējuma pozīciju Latvijai. Viņš apliecināja sevi kā ietekmīgu līderi uz Eiropas politiskās skatuves,” uzsvēra A. Ašeradens.

Viņš vērtē, ka Rīgas attīstībai izšķiroši svarīgi ir atjaunot godīgu un atbildību sadarbību starp Rīgu un Latvijas valdību. A. Ašeradens kongresa delegātiem norādīja: “Socioloģiskās aptaujas skaidri parāda vienu vēlētājiem ārkārtīgi svarīgu naratīvu: mēs vēlamies redzēt godīgu un atbildīgu politiku Rīgā! Tā ir viena no prioritātēm mūsu Rīgas līderim Vilnim Ķirsim un domāju, ka viņam kopā ar valdības koalīcijas partneriem ir labas izredzes pēc ārkārtas vēlēšanām izveidot Rīgā dinamisku koalīciju un tādejādi pārtraukt bizantiskās vadības periodu mūsu valsts galvaspilsētā.”

Vērtējot partijas VIENOTĪBA situāciju, partijas vadītājs uzskata, ka situācija partijā ir būtiski uzlabojusies un tā ir vērtējama kā laba, pat ļoti laba – partijas reitingi ir stabili, katru nedēļu palielinās partijas biedru skaits. “Lai nodrošinātu VIENOTĪBAS valdes darbu Covid-19 apstākļos, esam pilnībā pārgājuši uz attālinātu darbību, kas pārsteidzošā kārtā ir nevis samazinājusi biedru līdzdalību valdes sēdēs, bet gan pārsteidzošā kārtā palielinājusi, soli pa solim digitalizējam savu politisko darbību un speram pirmos soļus digitālas partijas virzienā,” norādīja A. Ašeradens.

Viņa ieskatā, digitālās partijas padziļināta attīstība nodrošinās gan partijas biedru, gan partijas atbalstītāju aktīvāku līdzdalību un iesaisti politisko lēmumu pieņemšanā, kas kopumā rezultēsies ar partijas atjaunotni un gatavību sekmīgam startam nākamajās vēlēšanās, kurās apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA kopā ar partneriem vēlas nodrošināt plašu pārstāvniecība visās jaunajās pašvaldībās.

Uzrunas noslēgumā partijas VIENOTĪBA vadītājs aicināja kongresa delegātus un klātesošos solidarizēties ar baltkrievu tautu. “Notikumi Baltkrievijā un nesenais notikums Krievijā mums spilgti kā spogulī parāda, cik daudz mēs esam sasnieguši un cik daudz lietas mēs uztveram kā pašsaprotamas. Mums ir brīvas un demokrātiskas vēlēšanas, mums ir dažreiz kašķīgi koalīcijas partneri un mums ir opozīcija, kas elpo pakausī. Mums ir demokrātija. Mums ir tiesiskums. Mēs esam daļa no Eiropas. Mūsu svēts pienākums ir ikdienas darbā to pilnveidot, aizsargāt un palīdzēt tiem, kuri uz to tiecās,” uzsvēra A. Ašeradens.

Sestdien, 22. augustā, Cēsīs, Pils parkā, notiek partiju apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA ietilpstošās partijas VIENOTĪBA kongress, kurā delegātus uzrunā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens un partiju apvienības līderis Rīgā Vilnis Ķirsis. Delegātiem dalība kongresā pirmo reizi tiek nodrošināta vienlaikus kā klātienē, tā attālināti un kongresā tiek prezentēta koncepcija par digitālo partiju.

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” kopā veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Tās valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu