Skip to main content

Dombrovskis: Rīgai jākļūst par reformu līderi

Laikā, kad visa pasaule piedzīvo koronavīrusa pandēmiju, kas, līdztekus problēmām veselības jomā, radījusi simetrisku ekonomisko šoku, nav alternatīvas JAUNĀS VIENOTĪBAS vienmēr ievērotajiem trīs politikas pīlāriem – finanšu disciplīnai, investīcijām un efektīvai ekonomiskajai un sociālajai pārvaldībai, šodien, uzrunājot partijas VIENOTĪBA biedrus ikgadējā kongresā, norādīja Eiropas Komisijas prezidentes izpildvietnieks Valdis Dombrovskis.

Viņš uzteica Latvijas iedzīvotāju atbildības sajūtu, apzinīgi ievērojot valdības noteiktos pandēmijas ierobežošanas pasākumus, kā arī Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadītās valdības izcilo darbu pandēmijas novēršanā. “Latvija ir starp valstīm, kuras cīņā ar vīrusu ir uzrādījušas labākos rezultātus ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē,” uzsvēra V. Dombrovskis.

Viņš norādīja, ka, lai politikas pīlārus krīzes pārvarēšanai efektīvi piemērotu Rīgā, JAUNĀS VIENOTĪBAS priekšrocība ir spēja galvaspilsētas problēmu risināšanā piesaistīt gan Eiropas, gan valdības līmeņa potenciālu un pieredzi.

Krīze noved pie nodokļu ieņēmumu krituma gan valsts, gan Rīgas budžetā. Šādā situācijā laba pilsētas pārvaldība ir īpaši svarīga. Katrs nelietderīgi iztērēts eiro “nanoūdeņiem” vai līdzīgiem iepriekšējās Domes īstenotiem “brīnumprojektiem” ir nodevība pret rīdzinieku uzticību un sāpīgs sitiens pa galvaspilsētas iedzīvotāju labklājību. JAUNĀS VIENOTĪBAS programma Rīgai skaidri definē gan vīziju, gan konkrētus soļus nākamajiem gadiem – tas ir reāls plāns, kā iziet no krīzes,” secināja V. Dombrovskis.

Tuvojošās ārkārtas vēlēšanas galvaspilsētā, Dombrovska ieskatā, ir svarīgākais nākamās nedēļas notikums Latvijas politikā. “Vēlēšanas notiks samērā sarežģītā laikā un gaisotnē. Gan spriedze kaimiņvalstīs, kurai ir tieša ietekme uz situāciju Latvijā, gan Covid-19 pandēmija un tās izraisītā ekonomiskā krīze, gan tuvojošās vēlēšanas ASV – šiem visiem notikumiem ir viens kopsaucējs – pārmaiņas. Arī Rīga šajā ziņā nav izņēmums,” sacīja Eiropas Komisijas amatpersona.

Valdis Dombrovskis ir pārliecināts, ka situācija Rīgā ietekmē reformas visas Latvijas mērogā. Uzrunā partijas biedriem viņš norādīja: “Rīgā dzīvo trešdaļa valsts iedzīvotāju, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem Eiropā. Likumsakarīgi, ka Rīgai jābūt arī reformu līderei, rādot piemēru citiem, nevis radot problēmas visiem.”

Rīgas pārvaldes reforma, kā norāda V. Dombrovskis, ir būtiska efektīvai Eiropas Savienības finansējuma piesaistei: “Pārvaldības reforma, iespējams, būs starp steidzamākajām un svarīgākajām nākamā domes sasaukuma laikā. Viena no kritiskajām jomām, kuru iepriekšējā domes vadība sev vien zināmu iemeslu dēļ ir atstājusi novārtā, ir iepirkumu sistēmas reforma. Tā ir svarīga ne tikai no publisko tēriņu atklātības un efektivitātes viedokļa. Tā ir svarīga, lai rīdzinieki varētu uzticēties pilsētas jaunajai vadībai. Pilnveidojot Rīgas iepirkumu procedūras, sistēmiski svarīgākie uzdevumi ir darbinieku kompetences celšana, interešu konflikta novēršana un korupcijas risku mazināšana. Ne velti korupcijas un sadārdzinājumu izskaušana ir pirmā prioritāte mūsu partijas programmā Rīgai.”

Dombrovskis atgādināja, ka šī gada maijā Eiropas Komisija piedāvāja Eiropas ekonomikas atjaunošanas plānu, kurā kopējais finansējums nākamo septiņu gadu laikā ir plānots 1,8 triljoni eiro. “Paredzams, ka šis finansējums būs pieejams jau sākot no nākamā gada janvāra, tādēļ jārīkojas ātri. Šeit svarīgu lomu spēlēs Rīgas jaunās vadības spēja ātri veikt nepieciešamās reformas un efektīvi koordinēt sagatavošanos finansējuma apguvei ar valdības darbu šajā virzienā,” norādīja Eiropas komisārs.

Dombrovskis: “Zaļa, sakārtota, labi pārvaldīta un pievilcīga Rīga ir nepieciešama gan rīdziniekiem, gan Latvijas valstij. Pēc daudziem stagnācijas gadiem, tai jākļūst par pilsētu, kurā labi jūtas jaunas ģimenes ar bērniem, kuras bieži šobrīd pie pirmās iespējas pārceļas uz Pierīgu. Tai jābūt pilsētai kurā labi jūtas ikviens, kas grib dzīvot un strādāt drošā, ērtā un mūsdienīgā vidē. Rīgai jākļūst par visas mūsu valsts attīstības dzinējspēku, par reformu līderi un iedvesmojošu piemēru visai Latvijai. Vienlaikus tai jākļūst par ietekmīgu metropoli un gravitācijas centru Ziemeļeiropā.”

Eiropas Komisijas prezidentes izpildvietnieks pateicās cēsniekiem un pilsētas mēram Jānim Rozenbergam par iespēju uzrunāt partijas VIENOTĪBA kongresa biedrus Cēsīs. Viņš sacīja: “Cēsis ir labs piemērs tam, kā ar skaidru vīziju un konkrētu rīcības plānu no provinciālas pilsētas vēl desmitgadi atpakaļ, tā ir spējusi būtiski nobremzēt cilvēku aizbraukšanu un kļūt par vietu, kas piesaista gan augsti kvalificētus speciālistus, gan brīvo un radošo profesiju pārstāvjus. Par pilsētas augošo pievilcību liecina gan augošās nekustamā īpašuma cenas, gan nepieciešamība pēc arvien jaunām vietām pilsētas bērnudārzos. Cēsis daudzejādā ziņā, toskait arī ar savu “zero waste” konceptu rāda labo piemēru Rīgai.”

Sestdien, 22. augustā, Cēsīs, Pils parkā, notiek partiju apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA ietilpstošās partijas VIENOTĪBA kongress, kurā delegātus uzrunā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens un partiju apvienības līderis Rīgā Vilnis Ķirsis. Delegātiem dalība kongresā pirmo reizi tiek nodrošināta vienlaikus kā klātienē, tā attālināti un kongresā tiek prezentēta koncepcija par digitālo partiju.

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” kopā veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Tās valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu