Skip to main content

Ašeradens: mājokļu programma ar valsts atbalstu tiks turpināta bez pārtraukumiem

Iepazīstoties ar Ekonomikas ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu “Par mājokļu atbalsta programmas turpmāko darbību”, Ministru kabinets 28. jūnijā konceptuāli nolēma turpināt valsts galvojumu programmu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei, precizējot atbalsta saņemšanas nosacījumus un rodot risinājumu papildu finansējuma piešķiršanai programmas darbības turpināšanai 2016. gadā.

“Esmu gandarīts par valdības spēju vienoties par risinājumu, kas ļaus turpināt lielai daļai ģimeņu tik svarīgo valsts atbalsta programmu mājokļa iegādei. Mājokļu programma ir ļoti pieprasīta un, nodrošinot tās nepārtrauktību, mēs būtiski palīdzam ģimenēm ar bērniem iegādāties mājokli ar ievērojamu valsts atbalstu,” komentējot šīs dienas valdības lēmumu, uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Ekonomikas ministrija prognozē, ka līdz gada beigām mājokļu programmas turpināšanai ir nepieciešams finansējums 4 miljonu eiro apjomā un valdība šodien lēma par šāda finansējuma piešķiršanu. Finansējums tiks piešķirts gan no maksājumiem, kurus veic ārzemnieki, piesakoties termiņuzturēšanās atļaujas izsniegšanai, gan no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Vienlaikus MK lēma ierobežot atbalsta saņēmēju loku, nosakot maksimālo darījuma summu mājokļu atbalsta programmas ietvaros – 200 000 eiro apmērā, kā arī turpinot piešķirt atvieglojumu nodevai par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā, vienlaikus nosakot, ka nekustamajiem īpašumiem, kuru vērtība pārsniegs 100 000 eiro, summa starp noteikto valsts nodevas standartlikmi 2% un piemērojamo atvieglojumu mājokļu programmas ietvaros nepārsniedz 1500 euro.

MK uzdeva Ekonomikas un Tieslietu ministrijai līdz šā gada 5. jūlijam sagatavot un iesniegt izskatīšanai MK sēdē attiecīgus grozījumus MK noteikumos, kā arī MK rīkojuma projektus par papildu finansējuma piešķiršanu.

Detalizēti ar Informatīvo ziņojumu "Par mājokļu atbalsta programmas turpmāko darbību" var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

Kā zināms, 2014. gadā uzsāktās mājokļu galvojumu atbalsta programmas mērķis ir palīdzēt ģimenēm ar bērniem tikt pie savām mājām, atvieglojot iespēju nodrošināt pirmo iemaksu kredītam mājokļa iegādei vai būvniecībai. Uz 2016.gada 21.jūniju kopumā atbalstītas 2611 ģimenes.

Līdzšinējā darbība ir apliecinājusi, ka mājokļu programmai ir būtiska ietekme arī uz hipotekārās kreditēšanas tirgu kopumā – 2015. gada 4. ceturksnī mājokļu galvojumi ir piesaistīti trešajai daļai jeb 33% no jauna izsniegto kredītu apjoma mājokļa iegādei, remontam un rekonstrukcijai, savukārt 2016. gada 1. ceturksnī – 50% no kopējo aizdevumu skaita. Tādēļ ir svarīgi turpināt mājokļa atbalsta programmu.

Papildus informācija:
Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr: 67013193
E-pasts: [email protected]; [email protected]

Dalies ar ziņu