Skip to main content

Ašeradens: pirmo 100 dienu prioritāte man bija ES fondu atbalsta programmu paātrināšana

“Sekmējot Latvijas ekonomikas izaugsmi un atbalsta sniegšanu uzņēmējiem ieiešanai jaunos eksporta tirgos un konkurētspējas celšanai, pirmo 100 dienu prioritāte ekonomikas ministra amatā man bija paātrināt ES fondu programmu apstiprināšanu Ministru kabinetā un uzsākt pirmo programmu īstenošanu,” atskatoties uz valdības būtiskāko paveikto pirmajās 100 dienās, uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Šī gada sākumā apstiprinātas atbalsta programmas inovatīviem uzņēmumiem, industriālo telpu attīstībai Latvijas reģionos, atbalsts klasteru un biznesa inkubatoru veidošanai visā Latvijā, kā arī ilgi gaidītā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošanas (renovācijas) atbalsta programma. Savukārt uzsākts īstenot atbalsta programmu uzņēmumu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai (dalībai izstādēs un stendos, kā arī tūrisma marketinga pasākumu īstenošanai), darbinieku apmācību organizēšanai un klasteru darbībai. Vienlaikus veikta plaša informatīva kampaņa 13 Latvijas pilsētās par atbalsta saņemšanas iespējām un nosacījumiem energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās.

“Būtisks ir arī valdības pieņemtais lēmums par telekomunikāciju uzņēmumu LMT un Lattelecom tālāko darbību – abi uzņēmumi turpinās darboties atsevišķi, tādā veidā saglabājot pakalpojumiem zemākās cenas Eiropas Savienībā, nodrošinot izcilu pakalpojumu kvalitāti un veselīgu konkurenci,” uzsver ministrs.

Enerģētikas jomā šīs valdības pirmajās 100 dienās turpināts darbs pie gāzes tirgus atvēršanas Latvijā un izstrādāti priekšlikumi ilgtermiņa risinājumam valsts atbalsta mehānismiem komersantiem, kas ražo elektroenerģiju no atjaunojamiem energoresursiem un augstas efektivitātes koģenerācijā, kas ieviesīs skaidrību par turpmākajām subsidētās enerģijas izmaksām gan ražotājiem, gan patērētājiem.

Lai atvieglotu mājokļa iegādi jaunajām ģimenēm, nodrošinot atbalsta programmas sekmīgu darbības turpināšanu, rasts papildu finansējums 850 tūkstošu eiro apmērā. Līdz 2016. gada maijam programmas ietvaros piešķirti 2205 mājokļu galvojumi ģimenēm, kurās kopā aug 3 218 bērni.

Savukārt ātrākai un efektīvākai strīdu risināšanai starp patērētāju un pārdevēju vai pakalpojuma sniedzēju darbu sākusi Patērētāju strīdu risināšanas komisija. Turpmāk patērētāji varēs ātrāk, ērtāk un efektīvāk atrisināt līgumiskus strīdus ar pārdevēju vai pakalpojuma sniedzēju.

Ministru prezidenta biedra un ekonomikas ministra pienākumus Arvils Ašeradens sāka pildīt 2016. gada 11. februārī, valdības pirmās 100 dienas aprit 20. maijā.

Papildus informācija:
Agita Baltbārde
Ekonomikas ministra
padomniece komunikācijas jautājumos
Tālr: 29 133 073
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu