Skip to main content

Reirs tiksies ar Pasaules Veselības organizācijas pārstāvi

Labklājības ministrs Jānis Reirs piektdien, 20.maijā, tiksies ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Vardarbības un traumu prevencijas programmas direktoru Dinešu Setti. Tikšanās laikā plānots pārrunāt efektīvas stratēģijas, lai Latvijā pilnveidotu vardarbības novēršanas un mazināšanas sistēmu, kā arī netīšu traumu profilaksi bērniem.

Pasaules mērogā traumu un vardarbības dēļ pasaulē katru gadu mirst vairāk nekā 5 miljoni cilvēku (9% no visiem nāves gadījumiem), un cieš vēl daudzi miljoni. Traumas un vardarbība vairāk ir izplatītas valstīs ar vidējiem un zemiem ienākumiem.

Daudzi PVO veiktie pētījumi ir apstiprinājuši, ka noteiktās valsts intervences var novērst un samazināt traumas un vardarbību. Tas nozīmē, ka valstīs veidojot mērķtiecīgu un uz pierādījumiem balstītu politiku, tīšu un netīšu traumu skaits mazināsies.

Labklājības ministrs Jānis Reirs uzsver: „Vardarbības novēršanas un profilakses sistēmas izveide ir arī viens no Eiropas Padomes konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (Stambulas konvencijas) stūrakmeņiem. Vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē prevencija var palīdzēt glābt dzīvi un mazināt cilvēku ciešanas. Tādēļ profilakses jomā ir būtiski attīstīt preventīvo kultūru – veicināt izpratni par to, ka vardarbība nav pieņemama nekādā veidā, par vardarbības dažādām formām un to traumējošo raksturu, kā arī sadarboties ar nevalstiskajām organizācijām, plašsaziņas līdzekļiem un privāto sektoru.”

Informāciju sagatavoja:
Viktorija Buraka
labklājības ministra preses sekretāre
Tālr.: 67021594
[email protected]

Dalies ar ziņu