Skip to main content

ASV augstu vērtē līdzšinējo sadarbību ar Latviju

Finanšu ministrs Andris Vilks pagājušajā nedēļā savas vizītes laikā Vašingtonā, ASV, tikās ar ASV Valsts kases Sekretāra vietnieci Sāru Raskinu, lai pārrunātu aktualitātes Latvijas makroekonomikā, saņemot arī ASV stratēģisko partneru atzinīgu novērtējumu par paveikto ekonomikas un finanšu jomā.

Tikšanās laikā abas puses pārrunāja makroekonomikas un finanšu sektora aktualitātes, kā arī Krievijas un Ukrainas konflikta ietekmi uz Latvijas ekonomiku. Tāpat tika pārrunātas Latvijas un visa Baltijas reģiona turpmākās izaugsmes un attīstības iespējas, kā arī citi aktuāli jautājumi.

“Es atzinīgi vērtēju Latvijas paveikto pēdējo gadu laikā, spējot pārvarēt ekonomisko krīzi un atgriezties pie ekonomikas izaugsmes, gūstot arī atzinību un augstu reputāciju ārējos tirgos. Īpaši augstu novērtēju Latviju kā sadarbības partneri, kam ir nozīmīga pieredze un izpratne par Baltijas reģionu un citām kaimiņvalstīm,” tikšanās laikā norādīja ASV Valsts kases Sekretāra vietniece Sāra Raskina.

“Latvijas līdzšinējā sadarbība ar ASV ir bijusi ļoti vērtīga gan pieredzes, gan attīstības ziņā. Arī pēc šīm sarunām ir gandarījums par to, ka ASV vadošās valsts iestādes novērtē mūsu paveikto un ir ieinteresēta sniegt atbalstu Baltijas reģiona attīstībā,” uzsver finanšu ministrs Andris Vilks.

Vizītes laikā finanšu ministrs un Finanšu ministrijas vadība piedalījās Pasaules Bankas (PB) grupas un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) ikgadējā pilnvarnieku sanāksmē. Vizītes ietvaros notika arī vairākas tikšanās ar investīciju bankām, kā arī ar SVF un PB vadību.

Informāciju sagatavoja:
Maija Straupmane
Komunikācijas departamenta direktora vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

Dalies ar ziņu